رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
  • کد خبر : ۹۲۹۵
  • چاپ خبر : IOC کمیته های ملی المپیک را برای تهیه واکسن کرونا پشتیبانی می کند
قبل از آغاز المپیک توکیو ۲۰۲۰؛

IOC کمیته های ملی المپیک را برای تهیه واکسن کرونا پشتیبانی می کند

کمیته بین المللی المپیک ( IOC ) متعهد شده است تا کمیته های ملی المپیک را از دسترسی به واکسن کووید ۱۹ برای ورزشکاران خود قبل از آغاز المپیک توکیو ۲۰۲۰ پشتیبانی کند. به گزارش یاریزان و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، توماس باخ هفته جاری در تماس های جداگانه با اعضا و کمیته های ملی المپیک اظهارداشت که IOC و سازمان بهداشت جهانی طی کمک به کمیته های ملی المپیک در تلاش است تا به دست آوردن واکسن در آستانه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تسهیل گردد.

کمیته بین المللی المپیک ( IOC ) متعهد شده است تا کمیته های ملی المپیک را از دسترسی به واکسن کووید ۱۹ برای ورزشکاران خود قبل از آغاز المپیک توکیو ۲۰۲۰ پشتیبانی کند.

کمیته بین المللی المپیک ( IOC ) متعهد شده است تا کمیته های ملی المپیک را از دسترسی به واکسن کووید ۱۹ برای ورزشکاران خود قبل از آغاز المپیک توکیو ۲۰۲۰ پشتیبانی کند.

به گزارش یاریزان و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، توماس باخ هفته جاری در تماس های جداگانه با اعضا و کمیته های ملی المپیک اظهارداشت که IOC و سازمان بهداشت جهانی طی کمک به کمیته های ملی المپیک در تلاش است تا به دست آوردن واکسن در آستانه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تسهیل گردد.

کمیته بین المللی المپیک خاطرنشان کرده بود که جلوتر از کسانی که بیشتر به واکسیناسیون احتیاج دارند در صف نمی ایستد و تأکید کرده است که الزام واکسن در ورزش برای ورزشکاران اجباری نخواهد بود. اما باخ و سایر مقامات IOC، از جمله دانکا بارتکووا، نایب رئیس کمسیون ورزشکاران، ورزشکاران را تشویق کرده اند که در صورت امکان واکسن بزنند و چندین بار IOC به طور علنی ابراز امیدواری کرده است که بسیاری از شرکت کنندگان خارجی قبل از توکیو ۲۰۲۰ در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شوند.

تعداد معدودی از کشورها واکسن زدن را در هفته های اخیر آغاز کرده اند اما این نگرانی وجود دارد که ورزشکاران از کشورهای کوچکتر و کمتر توسعه یافته که قرار است در توکیو ۲۰۲۰ شرکت کنند؛ نتوانند قبل از بازی ها به آن دسترسی یابند. در این بین بحثهایی فی مابین IOC و WHO در مورد پروژه کوواکس Covax با هدف تسریع در توزیع واکسن در کشورهای در حال توسعه صورت گرفته است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه