رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  • کد خبر : ۶۹۴۲
  • چاپ خبر : ۲۷ بازیکن کرمانشاهی در رده‌های تیم‌های ملی هندبال حضور دارند

۲۷ بازیکن کرمانشاهی در رده‌های تیم‌های ملی هندبال حضور دارند

مسابقات لیگ دسته سوم هندبال مردان ایران را دارد از امروز هشتم اسفند و با شرکت هفت نماینده از استان های کورد نشین آغاز می‌شود.

رئیس هیات هندبال استان کرمانشاه حضور ۲۷ بازیکن ملی پوش از کرمانشاه در تیم‌های ملی هندبال را حاصل برنامه ریزی، اعزام‌ها و مسابقاتی بود که در سال گذشته دانست.

رئیس هیات هندبال استان کرمانشاه به حضور ۲۷ بازیکن ملی پوش از کرمانشاه در تیم‌های ملی هندبال اشاره کرد و گفت: وجود این تعداد استعداد حاصل برنامه ریزی، اعزام‌ها و مسابقاتی بود که در سال گذشته داشتیم و امسال هم برای هرچه پویاتر شدن هندبال استان رقابت‌های لیگ استانی این رشته را برگزار می‌کنیم.

به گزارش یاریزان؛ حمیدرضا عزتی ، بااشاره به کسب جایگاه سوم هیات هندبال کرمانشاه بین استان‌های کشور، اظهار کرد: ارتقاء چندین پله‌ای هندبال کرمانشاه در کشور حاصل برنامه ریزی‌ دقیق و پرکاری است که از سال گذشته در هر دو بخش آقایان و بانوان آن را آغاز کردیم و امسال هم آن را ادامه می‌دهیم.

وی تصریح کرد: مجموعه‌ای از فعالیت‌های گسترده‌ای را از سال قبل در هندبال کرمانشاه شروع کردیم که برخی از این اقدامات برای اولین بار اجرایی می‌شد و نویدهای روزهای خوب و روشنی را برای این رشته در استان می‌داد.

رئیس هیات هندبال استان بااشاره به میزبانی‌ها، اعزام به مسابقات و حضور تیم‌های کرمانشاهی در رقابت‌های لیگ برتر و دسته اول هندبال کشور، عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم هندبال کرمانشاه را به تحرک و جنب و جوش وادار کنیم، از رده سنی خردسالان تا پیشکسوتان تیم‌هایی تشکیل داده‌ و به مسابقات مختلف اعزام کردیم.

وی تاکید کرد: اعزام‌هایی که داشتیم و حضور تیم‌های کرمانشاهی در رقابت‌های لیگ، دعوت سه بازیکن رده بزرگسالان، چهار بازیکن رده جوانان و ۲۰ بازیکن رده‌های خردسالان، نونهالان و نوجوانان را به تیم‌های ملی به همراه داشت.

عزتی با تاکید براینکه کرمانشاه هم اکنون یکی از قطب‌های مهم هندبال ایران است، عنوان کرد: باوجود اینکه در بحث استعدادپروری و بازیکنان ملی پوش وضعیت بسیار مناسبی داریم، برای اینکه در حوزه آموزش هم دچار مشکلی نشویم و کمبود مربی نداشته باشیم، چندین دوره کلاس‌های مربیگری و داوری را برگزار کردیم که حاصل خوبی برای هندبال استان داشت.

وی در ادامه به مهمترین برنامه های هیات هندبال کرمانشاه برای امسال پرداخت و گفت: امسال هم در تلاشیم تا بتوانیم روند جهشی رشد هندبال کرمانشاه را پیگیری کنیم و بتوانیم میزبانی مسابقات بیشتری را بگیریم تا شکوفایی بیشتر استعدادها را داشته باشیم.

رئیس هیات هندبال کرمانشاه اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم به پیشرفت‌های بیشتری در هندبال استان دست پیدا کنیم، نقاط ضعف و آسیب‌های این رشته را در کرمانشاه شناسایی کرده‌ایم و امسال جهت برطرف کردن آنها برنامه ریزی مدونی خواهیم داشت.

وی اعلام کرد: همانطور که سال گذشته تلاش کردیم تا هندبال بانوان استان را از رکود خارج کنیم، امسال هم این برنامه در دستور کار قرار گرفته است.

عزتی در ادامه افزود: علیرغم شیوع بیماری کرونا و تاثیر زیادی که در بحث تعداد ورزشکاران سازمان یافته دارد، برنامه داریم تا تعداد ورزشکارانمان را در حد قابل قبولی حفظ کنیم.

به گفته این مسئول در حال حاضر ۵۰۰ تا ۶۰۰ ورزشکار بیمه ورزشی شده رشته هندبال در سطح استان وجود دارد، اما تعداد ورزشکاران این رشته که بیمه ورزشی نگرفته‌اند از حدود هزار نفر هم فراتر می‌رود.

رئیس هیات هندبال کرمانشاه در ادامه از برنامه ریزی برای برگزاری لیگ استانی هندبال هم خبرداد و اعلام کرد: طبق برنامه با همکاری هیات‌های شهرستانی، امسال لیگ استانی هندبال را به شکل سه منطقه شمال، غرب و شرق استان برگزار می‌کنیم.

 

۲۷ بازیکن کرمانشاهی در رده‌های تیم‌های ملی هندبال حضور دارند

 

کرمانشاه | خبرنگار: واحد مرادپور

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه