رفتن به بالا
  • جمعه - 29 مهر 1401 - 22:32
  • کد خبر : ۱۳۸۱۱
  • مشاهده :  77 بازدید
  • چاپ خبر : کردستان بر سکوی سوم المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری ایران ایستاد + نتایج کامل

کردستان بر سکوی سوم المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری ایران ایستاد + نتایج کامل

در پایان رقابت های روز نخست، نفرات برتر المپیاد استعدادهای وزنه برداری ایران در سه وزن مشخص شدند. به گزارش یاریزان؛ روز نخست مسابقات وزنه‌برداری سومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش ایران در بخش پسران با برگزاری رقابت‌های اوزان ۴۹، ۵۵ و ۶۱ کیلوگرم به پایان رسید و تیم کردستان با ۲ مدال طلا، بیشترین سهم را در مدال‌های ۳ وزن نخست داشت‌. نتایج و نفرات برتر المپیاد استعدادهای وزنه برداری ایران در پایان روز نخست به شرح زیر مشخص شدند: دسته ۴۹ کیلوگرم 1- بردیا کریمی (کردستان) ۶۵ یکضرب، ۸۰ دوضرب، ۱۴۵ مجموع 2- محمدجواد بیرانوند (لرستان) ۶۴ یکضرب، ۷۸ دوضرب، ۱۴۵ مجموع 3- حسین قربانی (خوزستان) ۵۸ یکضرب، ۸۲ دوضرب، ۱۴۰ مجموع ‌  دسته ۵۵ کیلوگرم 1- محراب دواسری (تهران) ۹۰ یکضرب، ۱۱۰ دوضرب، ۲۰۰ مجموع 2- سینا شعبانی (فارس) ۸۰ یکضرب، ۱۰۷ دوضرب، ۱۸۷ مجموع 3- شایان کاکا سلطانی (ایلام) ۷۳ یکضرب، ۸۵ دوضرب، ۱۵۸ مجموع‌ دسته ۶۱ کیلوگرم 1- متین مهران فرد (کردستان) ۹۷ یکضرب، ۱۱۲ دوضرب، ۲۰۹ مجموع 2- حسین محمدی(زنجان) ۹۱ یکضرب، ۱۱۲ دوضرب، ۲۰۳ مجموع 3- محمدامین دادوند (اردبیل) ۹۲ یکضرب، ۱۰۹ دوضرب، ۲۰۱ مجموع

در روز پایانی المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری ایران، نماینده استان کردستان با توجه به نتایج کسب شده بر سکوی سوم این رقابت ها ایستاد.

در روز پایانی المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری ایران، نماینده استان کردستان با توجه به نتایج کسب شده بر سکوی سوم این رقابت ها ایستاد.

به گزارش یاریزان؛ در خاتمه مسابقات وزنه برداری سومین المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری ایران که با حضور ورزشکارانی از ۲۳ استان کشور برگزار شد، تیم های مازندران، فارس و کردستان رتبه ای اول تا سوم جدول رده بندی مدالی را از آن خود کردند.

تیم مازندران با کسب دو مدال طلا، دو نقره و دو برنز در رده نخست ایستاد، تیم فارس با دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز دوم شد و کردستان با دو مدال طلا جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

تیم وزنه برداری استان کردستان با کسب دو مدال طلا توسط بردیا کریمی و متین مهران فرد موفق شد بر سکوی سوم المپیاد استعدادهای برتر ایران بایستاد.

اردبیل با یک طلا، یک نقره و سه برنز، زنجان با یک طلا و یک نقره، گیلان و تهران هر کدام با یک مدال طلا، در رده چهارم تا هفتم قرار گرفتند.

 

در سومین روز از مسابقات وزنه برداری سومین المپیاد استعدادهای برتر کشور، شرکت کنندگان در اوزان ۹۶، ۱۰۲ و +۱۰۲ به مصاف پولاد سرد رفتند و نفرات برتر مشخص شدند.

 

نفرات برتر دسته ۹۶ کیلوگرم

۱- حمیدرضا زارعی (فارس): یکضرب ۱۲۰، دوضرب ۱۶۰ و مجموع ۲۸۰ کیلوگرم

۲- مهرشاد مرادیان (گلستان): یکضرب ۱۲۰، دوضرب ۱۴۸ و مجموع ۲۶۸ کیلوگرم

۳- محمدرضا اسلامی (مازندران): یکضرب ۱۱۸، دوضرب ۱۴۴ و مجموع ۲۶۲ کیلوگرم

 

نفرات برتر دسته ۱۰۲ کیلوگرم

۱- شایان اسدی (مازندران): یکضرب ۱۲۱، دوضرب ۱۳۳ و مجموع ۲۵۴ کیلوگرم

۲- امیرحسین اصلانی (آذربایجان غربی): یکضرب ۱۰۷، دوضرب ۱۳۱ و مجموع ۲۳۸ کیلوگرم

۳- ابوالفضل فراهانی (فارس): یکضرب ۱۰۰، دوضرب ۱۲۸ و مجموع ۲۲۸ کیلوگرم

 

نفرات برتر دسته ۱۰۲+ کیلوگرم

۱- ابوالفضل میرزایی (مازندران): یکضرب ۱۱۹، دوضرب ۱۵۰ و مجموع ۲۶۹ کیلوگرم

۲- عرفان پورخالقی (خوزستان): یکضرب ۱۱۸، دوضرب ۱۵۰ و مجموع ۲۶۸ کیلوگرم

۳- حسین یزدانی (اردبیل): یکضرب ۱۱۳، دوضرب ۱۴۱ و مجموع ۲۵۴ کیلوگرم

 

همچنین دومین روز از مسابقات وزنه برداری در چارچوب سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با برگزاری اوزان، ۶۷، ۷۳، ۸۱ و ۸۹ کیلوگرم پسران خاتمه یافت.

 

نفرات برتر دسته ۶۷ کیلوگرم

۱- مهدی پورقاسمی (اردبیل)
۱۰۳ یکضرب، ۱۲۰ دو ضرب، ۲۲۳مجموع

۲- آرین اسلامیان (اردبیل)
۸۶ یکضرب، ۱۰۹ دوضرب، ۱۹۵ مجموع

۳- امیر حسام چوپان (خراسان رضوی)
۸۱ یکضرب، ۱۰۶ دوضرب، ۱۸۷ مجموع

نفرات برتر دسته ۷۳ کیلوگرم

۱- محمد جواد بخشی (گیلان)
۱۰۸ یکضرب، ۱۲۹ دوضرب، ۲۳۷مجموع

۲- آرین رسول‌زاده (خوزستان)
۱۰۸ یکضرب، ۱۲۶ دوضرب، ۲۳۴ مجموع

۳- امیر محمد رحمتی (لرستان)
۱۰۳ یکضرب، ۱۲۷ دوضرب، ۲۳۰ مجموع‌

 

نفرات برتر دسته ۸۱ کیلوگرم

محمدحسین حبیبی (زنجان)؛ یکضرب ۱۱۳، دوضرب ۱۳۵، مجموع ۲۴۸

علی اصغر باصفا (مازندران)؛ یکضرب ۱۱۲، دوضرب ۱۲۹، مجموع ۲۴۱

محمدیاسین جعفری (مازندران)؛ یکضرب ۱۰۶، دوضرب ۱۳۳، مجموع ۲۳۹

 

نفرات برتر دسته ۸۹ کیلوگرم

محمد امین حبیبی (فارس)؛ یکضرب ۱۲۵، دوضرب ۱۵۵، مجموع ۲۸۰

احسان تقوی (مازندران)؛ یکضرب ۱۱۶، دوضرب ۱۳۵، مجموع ۲۵۱

پیمان مرادپور (اردبیل)؛ یکضرب ۱۱۴، دوضرب ۱۳۰، مجموع ۲۴۴

 

نتایج و نفرات برتر المپیاد استعدادهای وزنه برداری ایران در پایان روز نخست به شرح زیر مشخص شدند:

 

نفرات برتر دسته ۴۹ کیلوگرم

۱- بردیا کریمی (کردستان)
۶۵ یکضرب، ۸۰ دوضرب، ۱۴۵ مجموع

۲- محمدجواد بیرانوند (لرستان)
۶۴ یکضرب، ۷۸ دوضرب، ۱۴۵ مجموع

۳- حسین قربانی (خوزستان)
۵۸ یکضرب، ۸۲ دوضرب، ۱۴۰ مجموع

نفرات برتر دسته ۵۵ کیلوگرم

۱- محراب دواسری (تهران)
۹۰ یکضرب، ۱۱۰ دوضرب، ۲۰۰ مجموع

۲- سینا شعبانی (فارس)
۸۰ یکضرب، ۱۰۷ دوضرب، ۱۸۷ مجموع

۳- شایان کاکا سلطانی (ایلام)
۷۳ یکضرب، ۸۵ دوضرب، ۱۵۸ مجموع‌

نفرات برتر دسته ۶۱ کیلوگرم

۱- متین مهران فرد (کردستان)
۹۷ یکضرب، ۱۱۲ دوضرب، ۲۰۹ مجموع

۲- حسین محمدی(زنجان)
۹۱ یکضرب، ۱۱۲ دوضرب، ۲۰۳ مجموع

۳- محمدامین دادوند (اردبیل)
۹۲ یکضرب، ۱۰۹ دوضرب، ۲۰۱ مجموع

 

شایان ذکر است؛ محمد امین حبیبی و حمیدرضا زارعی از استان فارس، عنوان برترین وزنه برداران سومین المپیاد استعدادهای برتر کشور را به دست آوردند.

حبیبی با کسب ۳۲۸/۴۲ امتیاز در جدول سینکلر در صدر قرار گرفت. حمیدرضا زارعی هم استانی وی ۳۲۲/۸۲ امتیاز به دست آورده و دومین وزنه بردار برتر نام گرفت و محمد جواد بخشی از استان گیلان با ۳۱۳/۴۴ امتیاز نفر سوم شد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه