رفتن به بالا
  • دوشنبه - 18 مهر 1401 - 19:03
  • کد خبر : ۱۳۶۹۲
  • مشاهده :  190 بازدید
  • چاپ خبر : کردستان بر سکوی دوم مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر ایستاد

کردستان بر سکوی دوم مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر ایستاد

سومین دوره مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر با نایب قهرمانی تیم استان کردستان به پایان رسید. به گزارش یاریزان؛ سومین دوره مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر ایران با حضور بیش از 300 بوکسور در رده‌سنی نوجوانان پایان یافت. در پایان این مسابقات تیم اصفهان با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و یک برنز و 37 امتیاز به مقام قهرمانی رسید. کردستان با 3 مدال طلا، یک برنز و 34 امتیاز و مازندران با 3 مدال طلا، 4 برنز و 33 امتیاز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. آذربایجان غربی با یک مدال طلا، 3 برنز و 21 امتیاز، لرستان با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و 19 امتیاز، تهران با یک مدال نقره، 2 برنز و 17 امتیاز، قزوین با یک مدال طلا، یک نقره و 16 امتیاز، سیستان و بلوچستان با یک مدال طلا، یک برنز و 16 امتیاز، کهکیلویه و بویراحمد با 3 مدال نقره و 16 امتیاز، گیلان با یک مدال طلا، یک نقره و 15 امتیاز و آذربایجان شرقی با یک مدال نقره و 4 برنز و 15 امتیاز در جایگاه‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند. همچنین تیم مازندران با کسب 3 مدال طلا و 4 مدال برنز از لحاظ مرغوبیت مدال رتبه نخست و تیم‌های کردستان با کسب 3 مدال طلا و یک برنز و اصفهان با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و یک برنز رتبه دوم و سوم را کسب کردند. این رقابت‌ها در 13 وزن 44 تا 46، 48، 50، 52، 54، 57، 60، 63، 66، 70، 75، 80 و 80+ کیلوگرم با حضور بوکسورهایی از سراسر کشور و برابر قوانین آیبا برگزار شد. مدال‌آوران سومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر به شرح زیر است: وزن 44 تا 46 کیلوگرم: قهرمان: پویا کریمیان (لرستان) نایب قهرمان: علی فرامرزی (اصفهان) برنز مشترک: مبین محمدنژاد (آذربایجان غربی) – امیرمحمد قاسمی (تهران) وزن 48 کیلوگرم: قهرمان: مهدی کاظمی (سیستان و بلوچستان) نایب قهرمان: مهدی شعبانی (لرستان) برنز مشترک: فردین جوانمردی (آذربایجان شرقی) – عباس سیفی (مازندران) وزن 50 کیلوگرم: قهرمان: مهدی بهرامی‌زاده (مازندران) نایب قهرمان: نوید حصارپور (کهکیلویه و بویراحمد) برنز مشترک: صدرا لعل کاظمی ( خراسان رضوی) – ابوالفضل تالشی (اصفهان) وزن 52 کیلوگرم: قهرمان: اسد حسنی (مازندران) نایب قهرمان: محمدمهدی اعظمی (کهکیلویه و بویراحمد) برنز مشترک: حسام رحیمی‌فر (سیستان و بلوچستان) – امیررضا جمشیدی‌پور (فارس) وزن 54 کیلوگرم: قهرمان: سارو کنزنی (کردستان) نایب قهرمان: عرفان جم‌نژاد (تهران) برنز مشترک: آیدین کرم‌زاده (آذربایجان غربی) – میثم پریار (خوزستان) وزن 57 کیلوگرم: قهرمان: امیررضا شعبان‌زاده (گیلان) نایب قهرمان: رضا فضلی (خوزستان) برنز مشترک: علیرضا میرزایی (مازندران) – امین جان آدای (گلستان) وزن 60 کیلوگرم: قهرمان: پویا محمدی (قزوین) نایب قهرمان:علی فلاح (آذربایجان شرقی) برنز مشترک: محمدعلی محمدی (کرمانشاه) – علی اکبر زارع (سمنان) وزن 63 کیلوگرم: قهرمان: محمدهادی فلعه گری (کردستان) نایب قهرمان: سیدعلی اکبر میراحمدی (چهارمحال بختیاری) برنز مشترک: سینا حسن‌پور (آذربایجان غربی) – محمدخان گلزاد ( مازندران) وزن 66 کیلوگرم: قهرمان: ماهان امجدیان (کردستان) نایب قهرمان: یوسف شمس (اصفهان) برنز مشترک: مصطفی مجیدی (قزوین) – رضا ولایتی (آذربایجان شرقی) وزن 70 کیلوگرم: قهرمان: امیرمحمد خزایی (مازندران) نایب قهرمان: سام طاعتیان (کهکیلویه و بویراحمد) برنز مشترک: سارو زارعی (کردستان) – امیرمحمد قبله‌ای (آذربایجان شرقی) وزن 75 کیلوگرم: قهرمان: محمدرضا منصف (اصفهان) نایب قهرمان: مهرشاد بزرگی (گیلان) برنز مشترک: هانی حسنی‌مقدم (مازندران) – امیررضا ملک خطایی (آذربایجان شرقی) وزن 80 کیلوگرم: قهرمان: سام استکی (اصفهان) نایب قهرمان: امیررضا رحیمی آزاد (قم) برنز مشترک: محمدامین پاپاری (بوشهر) – رضا فیض خدایاری (کرمانشاه) وزن 80+ کیلوگرم: قهرمان: امیراسماعیلی (آذربایجان غربی) نایب قهرمان: امیرحسین سلطانی (اصفهان) برنز مشترک: محمدرسول میرزاده (تهران) – علی سبزه‌وند (لرستان)

سومین دوره مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر با نایب قهرمانی تیم استان کردستان به پایان رسید.

سومین دوره مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر با نایب قهرمانی تیم استان کردستان به پایان رسید.

به گزارش یاریزان؛ سومین دوره مسابقات بوکس المپیاد استعدادهای برتر ایران با حضور بیش از ۳۰۰ بوکسور در رده‌سنی نوجوانان پایان یافت.

در پایان این مسابقات تیم اصفهان با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز و ۳۷ امتیاز به مقام قهرمانی رسید. کردستان با ۳ مدال طلا، یک برنز و ۳۴ امتیاز و مازندران با ۳ مدال طلا، ۴ برنز و ۳۳ امتیاز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

آذربایجان غربی با یک مدال طلا، ۳ برنز و ۲۱ امتیاز، لرستان با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و ۱۹ امتیاز، تهران با یک مدال نقره، ۲ برنز و ۱۷ امتیاز، قزوین با یک مدال طلا، یک نقره و ۱۶ امتیاز، سیستان و بلوچستان با یک مدال طلا، یک برنز و ۱۶ امتیاز، کهکیلویه و بویراحمد با ۳ مدال نقره و ۱۶ امتیاز، گیلان با یک مدال طلا، یک نقره و ۱۵ امتیاز و آذربایجان شرقی با یک مدال نقره و ۴ برنز و ۱۵ امتیاز در جایگاه‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

همچنین تیم مازندران با کسب ۳ مدال طلا و ۴ مدال برنز از لحاظ مرغوبیت مدال رتبه نخست و تیم‌های کردستان با کسب ۳ مدال طلا و یک برنز و اصفهان با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

این رقابت‌ها در ۱۳ وزن ۴۴ تا ۴۶، ۴۸، ۵۰، ۵۲، ۵۴، ۵۷، ۶۰، ۶۳، ۶۶، ۷۰، ۷۵، ۸۰ و ۸۰+ کیلوگرم با حضور بوکسورهایی از سراسر کشور و برابر قوانین آیبا برگزار شد.

 

مدال‌آوران سومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر به شرح زیر است:

 

وزن ۴۴ تا ۴۶ کیلوگرم:

قهرمان: پویا کریمیان (لرستان)

نایب قهرمان: علی فرامرزی (اصفهان)

برنز مشترک: مبین محمدنژاد (آذربایجان غربی) – امیرمحمد قاسمی (تهران)

 

وزن ۴۸ کیلوگرم:

قهرمان: مهدی کاظمی (سیستان و بلوچستان)

نایب قهرمان: مهدی شعبانی (لرستان)

برنز مشترک: فردین جوانمردی (آذربایجان شرقی) – عباس سیفی (مازندران)

 

وزن ۵۰ کیلوگرم:

قهرمان: مهدی بهرامی‌زاده (مازندران)

نایب قهرمان: نوید حصارپور (کهکیلویه و بویراحمد)

برنز مشترک: صدرا لعل کاظمی ( خراسان رضوی) – ابوالفضل تالشی (اصفهان)

 

وزن ۵۲ کیلوگرم:

قهرمان: اسد حسنی (مازندران)

نایب قهرمان: محمدمهدی اعظمی (کهکیلویه و بویراحمد)

برنز مشترک: حسام رحیمی‌فر (سیستان و بلوچستان) – امیررضا جمشیدی‌پور (فارس)

 

وزن ۵۴ کیلوگرم:

قهرمان: سارو کنزنی (کردستان)

نایب قهرمان: عرفان جم‌نژاد (تهران)

برنز مشترک: آیدین کرم‌زاده (آذربایجان غربی) – میثم پریار (خوزستان)

 

وزن ۵۷ کیلوگرم:

قهرمان: امیررضا شعبان‌زاده (گیلان)

نایب قهرمان: رضا فضلی (خوزستان)

برنز مشترک: علیرضا میرزایی (مازندران) – امین جان آدای (گلستان)

 

وزن ۶۰ کیلوگرم:

قهرمان: پویا محمدی (قزوین)

نایب قهرمان:علی فلاح (آذربایجان شرقی)

برنز مشترک: محمدعلی محمدی (کرمانشاه) – علی اکبر زارع (سمنان)

 

وزن ۶۳ کیلوگرم:

قهرمان: محمدهادی فلعه گری (کردستان)

نایب قهرمان: سیدعلی اکبر میراحمدی (چهارمحال بختیاری)

برنز مشترک: سینا حسن‌پور (آذربایجان غربی) – محمدخان گلزاد ( مازندران)

 

وزن ۶۶ کیلوگرم:

قهرمان: ماهان امجدیان (کردستان)

نایب قهرمان: یوسف شمس (اصفهان)

برنز مشترک: مصطفی مجیدی (قزوین) – رضا ولایتی (آذربایجان شرقی)

 

وزن ۷۰ کیلوگرم:

قهرمان: امیرمحمد خزایی (مازندران)

نایب قهرمان: سام طاعتیان (کهکیلویه و بویراحمد)

برنز مشترک: سارو زارعی (کردستان) – امیرمحمد قبله‌ای (آذربایجان شرقی)

 

وزن ۷۵ کیلوگرم:

قهرمان: محمدرضا منصف (اصفهان)

نایب قهرمان: مهرشاد بزرگی (گیلان)

برنز مشترک: هانی حسنی‌مقدم (مازندران) – امیررضا ملک خطایی (آذربایجان شرقی)

 

وزن ۸۰ کیلوگرم:

قهرمان: سام استکی (اصفهان)

نایب قهرمان: امیررضا رحیمی آزاد (قم)

برنز مشترک: محمدامین پاپاری (بوشهر) – رضا فیض خدایاری (کرمانشاه)

وزن ۸۰+ کیلوگرم:

قهرمان: امیراسماعیلی (آذربایجان غربی)

نایب قهرمان: امیرحسین سلطانی (اصفهان)

برنز مشترک: محمدرسول میرزاده (تهران) – علی سبزه‌وند (لرستان)


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه