رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
  • کد خبر : ۹۳۰۳
  • چاپ خبر : هفته پایانی لیگ برتر والیبال بانوان؛ آخرین تلاش مدعیان برای رفتن روی سکو
با برگزاری چهار دیدار؛

هفته پایانی لیگ برتر والیبال بانوان؛ آخرین تلاش مدعیان برای رفتن روی سکو

به گزارش یاریزان؛ بیستمین دوره مسابقات والیبال بانوان قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران آغاز شد. در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های سایپا تهران، شهرداری قزوین، اکسون و سروقامتان بابل در گروه الف و تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان، پیکان تهران، ستارگان فارس و خجسته اسلامشهر در گروه ب دور مقدماتی به مصاف یکدیگر می‌روند. در پایان دور مقدماتی، چهار تیم برتر (تیم‌های اول و دوم هر گروه) در یک گروه برای رتبه‌های اول تا چهارم به مصاف یکدیگر می‌روند تا قهرمان مجوز حضور در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا به عنوان نماینده ایران را به دست آورد.

هفته پایانی مرحله نهایی لیگ برتر بانوان، روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه هفتم و نهم بهمن‌ماه با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.

هفته پایانی مرحله نهایی لیگ برتر بانوان، روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه هفتم و نهم بهمن‌ماه با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.

به گزارش یاریزان؛ هفته پایانی مرحله نهایی بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر بانوان ایران، از فردا (سه‌شنبه) با برگزاری دو دیدار در سالن فدراسیون آغاز خواهد شد.

در این مرحله از لیگ برتر بانوان، تیم‌های سایپا، شهرداری قزوین، پیکان تهران و ذوب‌آهن اصفهان برای کسب مقام‌های اول تا چهارم به صورت دوره‌ای به مصاف یکدیگر می‌روند و پنج‌شنبه نهم بهمن ماه با برگزاری ۲ دیدار پایانی، جایگاه نهایی تیم‌ها بر اساس جدول این گروه مشخص خواهد شد.

در اولین بازی این هفته، سایپا میزبان شهرداری قزوین خواهد بود. شاگردان مریم هاشمی تا کنون هر ۴ بازی خود را در مرحله نهایی با برد، کسب ۱۲ امتیاز و صدرنشینی در لیگ پشت سرگذاشته‌اند و حالا بخت اول قهرمانی در لیگ برتر سال ۹۹ محسوب می‌شوند.

نارنجی‌پوشان برای ایستادن روی سکوی قهرمانی، فقط و فقط یک امتیاز نیاز دارند و حتی اگر ۲ دیدار باقی مانده خود را نیز با باخت پشت سر بگذارند اما یک امتیاز کسب کنند، قهرمانی این تیم قطعی است. در سمت مقابل، شاگردان اکرم قهرمانی در تیم شهرداری قزوین تا کنون موفق به ثبت پیروزی در مرحله نهایی نشده‌اند و در بازی فردا تلاش خواهند کردند که طلسم‌شکنی کنند.

دومین دیدار فردا، بین دو تیم ذوب‌آهن اصفهان و پیکان برگزار خواهد شد؛ دو تیمی‌ که با شرایط مشابه، یکدیگر را در جدول تعقیب می‌کنند و به دنبال کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ هستند. اصفهانی‌ها با ۶ دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت‌کننده در این مسابقات هستند. آن‌ها در شرایطی از خودروسازان میزبانی می‌کنند که تا اینجای کار، تنها ۲ برد و ۶ امتیاز کسب کرده‌اند و در رتبه دوم جدول قرار دارند.

شاگردان فریبا صادقی حتی اگر در ۲ بازی باقی‌مانده خود به پیروزی برسند، باز هم بعید به نظر می‌رسد بتوانند شانسی برای کسب هفتمین عنوان قهرمانی داشته باشند؛ مگر این که اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد و سایپا نتواند به تک امتیاز مورد نیازش برای قهرمانی برسد.

در سوی دیگر، شاگردان میترا شعبانیان در تیم پیکان که همچون ذوب‌آهن ۲ برد و ۶ امتیاز در کارنامه دارند و در رده سوم جدول قراردارند، در دیدارهای باقی‌مانده تلاش خواهند کرد با کسب ۲ پیروزی متوالی، رقابت نزدیک و تنگاتنگی با ذوب‌آهن برای کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ داشته باشند.

گفتنی است هفته نخست متمرکز مرحله نهایی لیگ برتر بانوان، ۱۶ و ۱۸ دی‌ماه با چهار دیدار برگزار شد و هفته دوم هم روزهای شنبه و دوشنبه ۲۷ و ۲۹ دی‌ماه پیگیری شد.

 

برنامه و اسامی داوران و ناظران هفته پایانی مرحله نهایی لیگ برتر والیبال بانوان به قرار زیر است:

سه‌شنبه ۷ بهمن‌
ساعت ۱۴:۳۰ : سایپا تهران – شهرداری قزوین
داور اول: زینب حقی، داور دوم: هدیه صابری، ناظر داوری: اکرم ابوالقاسم، ناظر فنی: اکرم ابن‌یمین

ساعت ۱۷:۳۰ : ذوب‌آهن اصفهان – پیکان تهران
داور اول: زهرا شیری، داور دوم: حوریه رضا‌زاده، ناظر داوری: شهناز برادران مهاجری، ناظر فنی: لیلی توکلی

پنج‌شنبه ۹ بهمن‌

ساعت ۱۲ : ذوب‌آهن اصفهان – شهرداری قزوین
داور اول: ماندانا مطیعی، داور دوم: حوریه رضا‌زاده، ناظر داوری: طوبی بهپوری، ناظر فنی: لیلی توکلی

ساعت ۱۵ : پیکان تهران – سایپا تهران
داور اول: نرگس افشین، داور دوم: فرحناز قوی‌دل، ناظر داوری: پریچهر غفاری، ناظر فنی: اکرم ابن‌یمین

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه