رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
  • کد خبر : ۶۸۴۳
  • چاپ خبر : مهم ترین محورهای نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال ایران

مهم ترین محورهای نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال ایران

نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور امروز برگزار شد و شرکت کنندگان در همایش نظرات خود را درباره تعیین شاخصه‌های انتخاب مربیان تیم‌ ملی در رده‌های سنی مختلف ارائه کردند.

شرکت کنندگان در نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال، نظرات خود را درباره انتخاب مربیان تیم‌ ملی در رده‌های سنی مختلف ارائه کردند.

نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور امروز برگزار شد و شرکت کنندگان در همایش نظرات خود را درباره تعیین شاخصه‌های انتخاب مربیان تیم‌ ملی در رده‌های سنی مختلف ارائه کردند.

به گزارش یاریزان؛ نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.
بیش از ۶۰ کارشناس، پیشکسوت، مربی و نماینده رسانه‌ در این نشست شرکت و ضمن تاکید بر حضور پرقدرت تیم ملی والیبال ایران در بازی‌های المپیک توکیو، دیدگاه‌های متعددی برای انتخاب سرمربی تیم‌های ملی بانوان و مردان و رده‌های سنی مختلف مطرح کردند.

اهم محورهای مطرح شده در نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور به قرار زیر است:

– برگزاری اینگونه نشست‌ها در ادامه روند موفقیت‌های والیبال ایران، اهمیت بسیار زیادی دارد.
– هر شخصی برای هدایت تیم ملی بزرگسالان ایران انتخاب شود، باید مورد حمایت همه خانواده والیبال قرار گیرد.
– خوشبختانه رئیس فدراسیون والیبال بر تمامی مسائل این موضوع اشراف دارد و تیم ملی ایران دو رویداد مهم لیگ ملت‌ها و المپیک را پیش رو دارد.
– دانش فنی، انضباط و تجربه و سازمان‌دهی از فاکتورهای مهم انتخاب سرمربی تیم‌های ملی است.
– سرمربی انتخابی باید با سایر اعضای کادر فنی هماهنگ باشد و به تنهایی عاملی برای موفقیت تیم محسوب نمی‌شود.
– مربیان جهان از نظر تکنیک و تاکتیک تفاوت زیادی با هم ندارند و تقریبا از دانش فنی یکسانی برخوردارند.
– به کارگروه مشورتی انتخابی سرمربی تیم ملی، چند مربی با تجربه نیز دعوت شوند.
– تشکیل تیم نونهالان برای پایه‌سازی والیبال مهم است، زیرا آموزش و پرورش در حال حاضر این تیم را تشکیل نداده است.
– نحوه رفتار با بازیکن اهمیت زیادی دارد و روابط بین بازیکنان و سرمربی، باید صمیمانه و درعین حال مسئولیت‌پذیر باشد. گرفتن برنامه از سرمربیان برای رده‌های سنی مختلف نیز اهمیت دارد.
– رئیس فدراسیون شرایط مجموعه زیر نظر خود را بهتر از هر کسی می‌داند و در حال حاضر، بهترین فرصت برای آزمایش مربی ایران در تیم ملی است.
– بعد از تعیین شاخصه‌های انتخاب سرمربی، باید میزان هماهنگی مربیان ایرانی با این شاخصه‌ها نیز بررسی شود.
– باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در آینده مربی بزرگ ایرانی به دنیا معرفی شود.
– بزرگ‌ترین افتخار یک مربی، حضور در المپیک است. اگر بتوانیم با مربی ایرانی حرکت کنیم، آینده مناسبی برای والیبال رقم زدیم.
– در بحث ویژگی‌های سرمربی تیم ملی والیبال، چند شاخصه و ویژگی مهم ازجمله دانش فنی، مدیریت و ویژگی‌های روانشناسی و اجتماعی وجود دارد. همچنین عملکرد مربی در چند سال اخیر، برای انتخاب سرمربی تیم ملی اهمیت زیادی دارد.
– در مدیریت یک مسابقه، سه بخش قبل، همزمان و بعد از آن مهم است و باید سرمربی توانایی ایجاد هماهنگی بین این سه بخش را داشته باشد. بحث روانشناسی هم موضوع مهمی برای انتخاب مربی است.
– باید اول هدف فدراسیون در المپیک ۲۰۲۰ مشخص شود و بعد برای انتخاب مربی ایرانی یا خارجی تصمیم‌گیری شود. البته شاخصه‌ها برای انتخاب مربی ایرانی یا خارجی متفاوت است.
– سرمربی باید درک درستی از استاندارهای روز والیبال داشته باشد و مربیان ایرانی از نظر فنی، صلاحیت هدایت تیم ایران در بازی‌های المپیک را دارند.
نخستین نشست هم‌اندیشی مربیان و کارشناسان والیبال کشور امروز (دوشنبه) در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

استفاده از نظرات کارشناسان این رشته ورزشی، برای اهداف بلندمدت والیبال و تعیین شاخص‌های انتخاب مربیان تیم‌ ملی در رده‌های مختلف سنی، از جمله اهداف این همایش یک روزه بود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه