رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 27 اردیبهشت 1402 - 14:00
  • کد خبر : ۱۵۶۸۱
  • چاپ خبر : مسعود حجی زواره: با جوان کار کردن نوعی ریسک به حساب می‌آید

مسعود حجی زواره: با جوان کار کردن نوعی ریسک به حساب می‌آید

مسعود حجی زواره مربی کرمانشاهی تیم ملی تکواندو گفت: تیم ملی با ترکیبی از جوانی و تجربه راهی مسابقات قهرمانی جهان می شود و اگر اعضای تیم مطابق آنچه تمرین کرده اند، مبارزه کند، رسیدن به موفقیت در این رقابتها دور از دسترس نیست. به گزارش یاریزان؛ مسعود حجی زواره به عنوان مربی اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می کند. مردی که سه دوره حضور در رقابتهای جهانی را به عنوان تکواندوکار تجربه کرده است. مسعود اولین بار در مسابقات ۲۰۱۳ پائوبلا مکزیک عضو تیم ملی شد، در ۲۰۱۵ چلیابینسک طلا گرفت و در ۲۰۱۷ موجو هم با وجود آسیب دیدگی روی سکوی سوم ایستاد و برنز گرفت. حجی زواره در زمان حضور در ترکیب تیم ملی در مجموع تورنمنت هایی که تجربه کرده، ۶۹ بار به میدان رفته که حاصل کسب ۵۵ پیروزی، ۱۴ شکست بوده است. او حالا بعد از ۹ سال یکبار دیگر و این بار به عنوان مربی تیم ملی راهی مکزیک می شود. مربی کرمانشاهی تیم ملی در این باره به روابط عمومی فدراسیون گفت: مسابقات جهانی را باید با نگاه دیگری دنبال کرد. یک تورنمنت سطح بالا با حضور بهترین های جهان، تکواندوکاران همه کشورها برای کسب بهترین نتیجه به میدان می آیند و در راستای کسب سهمیه المپیک امتیازات را به حساب خود واریز کنند. این رقابتها سختی خاص خود را دارد که کسب موفقیت در آن دور از دسترس نیست. وی در خصوص شرایط اعضای تیم هم گفت: خدا را شکر هر چه به مسابقات نزدیک تر می شویم اعضای تیم آماده تر شده و به شرایط مدنظر کادر فنی می رسند و امیدواریم به کمک و یاری خداوند، همت اعضای تیم و دعای خیر مردم بتوانیم بهترین اتفاق را برای تکواندو ایران رقم بزنیم. حجی زواره با اشاره به ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی گفت: تیم ما هم تیم جوانی است. در کنار با تجربه ها، چهار تکواندوکار جوان اعزام می شوند و ۵ عضو تیم هم اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می کنند. به همه اعضای تیم برای ارائه بهترین عملکرد امیدواریم، معتقدم تک تک ملی پوشان اگر روز مبارزه برابر با آن چیزی که تلاش کردند در تمرینات و بر اساس توانایی خود مبارزه کنند، می توانند هر رقیب را شکست داده و بهترین نتیجه را کسب کنند. مربی کرمانشاهی تیم ملی در پایان گفت: چند روز زودتر به محل برگزاری مسابقات می رسیم تا با اجرای مرحله نهایی تمرینات بدنها با این فاصله زمانی و تفاوت آب و هوا هماهنگ شده بتوانند در روز مسابقه عملکرد خوبی داشته باشند. تمامی اعضای تیم و کادر فنی همه توان خود را در تمرینات گذاشته و به واقع زحماتی زیادی کشیدند و امیدوارم بر اساس مزد زحمات خود را بگیرند.

مسعود حجی زواره مربی کرمانشاهی تیم ملی تکواندو ایران امیدوار است ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های جهانی باکو بتوانند علمکرد موفقیت‌آمیزی از خود به‌جای بگذارند.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

مسعود حجی زواره مربی کرمانشاهی تیم ملی تکواندو ایران امیدوار است ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های جهانی باکو بتوانند علمکرد موفقیت‌آمیزی از خود به‌جای بگذارند.

به گزارش یاریزان؛ بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از هشتم خرداد با برگزاری مبارزات اوزان چهارم (۶۸- کیلوگرم) آقایان و (۵۷- کیلوگرم) بانوان به میزبانی جمهوری آذربایجان در شهر باکو برگزار خواهد شد.

 

------------------------------------

مسعود حجی‌زواره، مربی کرمانشاهی تیم ملی تکواندو ایران درباره شرایط تیم ملی پیش از اعزام به این مسابقات اظهار کرد: تیم ملی روز پنجم خرداد به شهر باکو اعزام می‌شود. کادرفنی و فدراسیون تکواندو زحمت زیادی کشیدند و تلاش می‌کنیم تا عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشیم. تمرکز تیم روی تمرینات بوده است. ما به جوانان‌مان امید داریم و امیدوارم که بتوانیم نتایج خوبی در باکو به دست بیاوریم.

او درباره بدنه جوان تیم ملی تکواندو ایران و حضور تکواندوکاران جوان و نوجوان در تیم ملی خاطرنشان کرد: اعتقاد من این است که پتانسیل در همه جا وجود دارد. کادرفنی شرایط را ایجاد مهیا کرد تا نوجوانان هم بتوانند با حضوردر انتخابی به بدنه تیم ملی راه پیدا کنند. نظر من این است که از استعدادها باید حمایت کرد و هر کسی مزد زحمت خودش را می‌گیرد.

حجی‌زواره درباره پیش‌بینی خود از نتایج ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های جهانی باکو و امیدواری خود برای کسب سهمیه المپیک در رقابت‌های آینده و پیش رو گفت: ما ۳ راه برای کسب سهمیه المپیک داریم. مسابقات قاره‌ای، گرندپری و گرند اسلم رقابت‌هایی هستند که ما می‌توانم در آنجا موفق به کسب سهمیه المپیک شویم و هر کدام که بهتر بود، می‌توان به کسب سهمیه المپیک امیدوار بود. این تیم جوان است و با جوانان و نوجوانان کار کردن نوعی ریسک به حساب می‌آید و آقای مقانلو این ریسک را پذیرفتند. ما به کل تکواندو ایران این انگیزه را دادیم که هر کسی که بخواهد به تیم ملی راه پیدا کند، می‌تواند شایستگی خود را نشان دهد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

مربی کرمانشاهی تیم ملی تکواندو ایران در پاسخ به این سوال که ملی‌پوشان تکواندو می‌توانند به کسب مقام در رقابت‌های جهانی باکو امیدوار باشند؟ گفت: ما از سال ۲۰۱۵ تا الان، قهرمانی جهان را به دست نیاوردیم. کل دنیا پیشرفت کرده است و ما به این جوانان امیدوار هستیم که بتوانند عملکرد خوبی از خود برجای بگذارند.

مسعود حجی زواره در پایان با اشاره به فراهم بودن امکانات برای پیش‌برد اهداف کادر فنی گفت: من از رئیس فدراسیون تکواندو تشکر می‌کنم که تمام امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گذاشته است. امیدوارم زحمات ایشان به ثمر برسد و تیم ملی هم بتواند نتایج خوبی در مسابقات به دست بیاورد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی