رفتن به بالا
  • جمعه - 8 اردیبهشت 1402 - 22:50
  • کد خبر : ۱۵۵۸۵
  • چاپ خبر : مسابقات جایزه بزرگ دو کوهستان ایران در کامیاران با معرفی نفرات برتر پایان یافت
به میزبانی روستای پالنگان کامیاران؛

مسابقات جایزه بزرگ دو کوهستان ایران در کامیاران با معرفی نفرات برتر پایان یافت

مسابقات جایزه بزرگ دو کوهستان در ماده اسکای رانینگ به میزبانی روستای تاریخی پالنگان شهرستان کامیاران در استان کردستان برگزار می شود. به گزارش یاریزان؛ اولین دوره رقابت های جایزه بزرگ دو کوهستان در ماده اسکای رانینگ(sky running) قهرمانی کشور به میزبانی استان کردستان و در شهرستان کامیاران برگزار می شود.

مسابقات جایزه بزرگ دو کوهستان در ماده اسکای رانینگ (sky running) قهرمانی کشور ظهر روز گذشته با معرفی نفرات برتر در رده های مختلف به کار خود پایان داد.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

مسابقات جایزه بزرگ دو کوهستان در ماده اسکای رانینگ (sky running) قهرمانی کشور ظهر روز گذشته با معرفی نفرات برتر در رده های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش یاریزان؛ اولین دوره رقابت های جایزه بزرگ دو کوهستان در ماده اسکای رانینگ (sky running) قهرمانی کشور که از صبح روز پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه به میزبانی استان کردستان و در شهرستان کامیاران آغاز شده بود ظهر روز گذشته با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی کوهنوردهای برتر پایان یافت.

 

------------------------------------

یک صد ورزشکار از ۱۱ استان در این رقابت ها که در رده های سنی ۱۸ تا ۴۵ سال، ۴۵ سال به بالا و آزاد در دو بخش بانوان و آقایان در مسافت تقریبی ۲۳ کیلومتر با ارتفاع حدود ۱۰۰۰ متر به میزبانی روستای تاریخی پالنگان از توابع شهرستان کامیاران برگزار شد حضور پیدا کرده اند.

نفرات برتر این دوره از مسابقات جایزه بزرگ دو کوهستان به شرح زیر مشخص شدند.

در رده ۱۸ تا ۴۵ سال علی غیبی از کردستان با ثبت زمان ۲:۰۵:۰۵ جایگاه اول را به خود اختصاص داد و محمد شیرزادی از لرستان با زمان ۲:۱۹:۲۰ ۲ رتبه دوم را کسب کرد و مهرزاد لیریایی دیگر نماینده لرستان با رکورد ۲:۲۱:۲۰ در جایگاه سوم ایستاد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

همچنین در رده سنی ۴۵ سال به بالا حسین ساعدی از کرمانشاه با زمان ۲:۲۴:۰۲ مقام اول را از آن خود کرد، سید رمضان میرصادقی از مازندران با زمان ۲:۲۹:۰۲ رتبه دوم را بدست آورد و احمد فراش بیرانوند از لرستان با ثبت زمان ۲:۳۱:۰۰ بر سکوی سوم ایستاد.

در بخش بانوان این دوره از رقابت ها نیز  لیدا غوره دان از کرمانشاه با ثبت زمان ۲:۵۹:۱۰ به مقام قهرمانی رسید، فاطمه عالی نژاد از لرستان با ثبت زمان ۳:۱۶:۱۵ در رده دوم قرار گرفت و مریم کیانی از اصفهان سوم شد.

پالنگان (به کردی: پاڵنگان) روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کامیاران در استان کردستان است. قدمت این روستا به پیش از اسلام برمی‌گردد و در فاصله ۸۰۰ متری دره تنگیور (تەنگیوەر) و بخش ژاورود شهرستان کامیاران استان کردستان قرار دارد.

معماری این روستا به شکل پلکانی است. در طول تاریخ چندین بار به دلایل مختلف ویران و مجددا بازسازی شده‌است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی