رفتن به بالا
  • جمعه - 30 تیر 1402 - 00:20
  • کد خبر : ۱۶۰۶۶
  • چاپ خبر : مبین و یک طلای دیگر ؛ ایران قهرمان مسابقات کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا شد

مبین و یک طلای دیگر ؛ ایران قهرمان مسابقات کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا شد

تیم منتخب کشتی آزاد ایران به همراه کشتی گیر سقزی جهت حضور در رقابت های بین المللی دیمیتری کرکین راهی کشور روسیه شد. به گزارش یاریزان؛ رقابت های بین المللی جام دیمیتری کرکین از روز جمعه 6 آبان ماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزار می شود. در بین ملی پوشان راهی شده به این مسابقات، ایران محمد مبین عظیمی کشتی گیر سقزی در دسته 92 کیلوگرمیکی از بخت های اصلی ایران برای کسب مدال بشمار می رود. ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد ایران که صبح امروز برای حضور در این رقابت ها راهی کشور روسیه شد به شرح زیر است: 57 کیلوگرم: محمدرضا اسدی 61 کیلوگرم: ابراهیم الهی 65 کیلوگرم: علی رضایی 92 کیلوگرم: محمد مبین عظیمی 125 کیلوگرم: سالار حبیبی مربی: بهنام احسان پور

تیم ایران با درخشش محمد مبین عظیمی کشتی گیر سقزی و با کسب ۳ مدال طلا و ۵ مدال نقره بعنوان قهرمانی رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا دست یافت.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

تیم ایران با درخشش محمد مبین عظیمی کشتی گیر سقزی و با کسب ۳ مدال طلا و ۵ مدال نقره بعنوان قهرمانی رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا دست یافت.

به گزارش یاریزان؛ رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه در شهر امان اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۳ مدال طلای علی رضایی در وزن ۷۰ کیلوگرم، محمد مبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرعلی پولادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و ۵ مدال نقره ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم، ابراهیم الهی در وزن ۶۵ کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن ۷۴ کیلوگرم، فرزاد صفی جهان شاهی در وزن ۷۹ کیلوگرم و امیرحسین علیزاده در وزن ۸۶ کیلوگرم بعنوان قهرمانی دست یافت.

 

------------------------------------

در رده بندی تیمی ایران با ۱۹۱ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم های هند با ۱۸۰ و قزاقستان با ۱۶۰ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری در دور اول با نتیجه ۱۴ بر ۴ چانگبائو ژی از چین را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل لوخان دوختوربک اولولو از قرقیزستان به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر امیر هامایون از ترکمنستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. خواری در این دیدار با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل اودیت از هند شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

در وزن ۶۱ کیلوگرم شهداد خسروی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب عبدنور نورلانبک از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابراهیم الهی در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر شهزادبک یاراشیف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۹ ماکوتو هوسوکاوا از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر لی زو از چین را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. با نتیجه ۹ بر ۱ مغلوب سینگ جاسگاران از هند شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی رضایی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر شامیل ایساکوف از اردن را مغلوب کرد. وی در دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر نوارس دهاهی از عراق را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۵ از سد ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. رضایی در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر صفر تایشین یاماجی از ژاپن را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین محمدآقایی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ سئونگ مین پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۲ باتبایار باتسوخ از مغولستان را از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۴ برابر محمددین عبداله یف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. محمدآقایی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب یرخان بکسلطان اف از قزاقستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم فرزاد صفی جهان شاهی در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ آوتادنیل تولوگونوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دوم با نتیجه ۸ بر صفر دالر گولبایف از ازبکستان را از پیش برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۲ از سد ماگژان ژانیربای از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. صفی جهان شاهی در دیدار پایانی با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب ساگار ساگلان از هند شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین علیزاده در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر کوتا ماسودا از ژاپن را از پیش رو برداشت و در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر امانگالی کالدیبک از قزاقستان را مغلوب کرد. علیزاده در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۶ بر ۴ اسکندربک تاجیبایف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر مقابل موکول داهیا از هند مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمد مبین عظیمی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر دلگردالای دمبرل از مغولستان را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر ستوشا واودوا از سریلانکا را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل نوردولت بکنوف از قزاقستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. عظیمی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۲ شهرزاد پویونوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل بابالو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب کامیل کوروگلیف از قزاقستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. بابالو در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۵ مقابل دیپاک چاهال از هند مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرعلی پولادی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر سوتا نانگانو از ژاپن را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۳ بر صفر راجات راحول از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. پولادی در دیدار پایانی با نتیجه ۷ بر ۲ از سد نامبارداگوا باتبایار از مغولستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی