رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  • کد خبر : ۶۸۶۹
  • مشاهده :  630 بازدید
  • چاپ خبر : قنبری : مبلغ قراردادهای فوتبالیست‌های مرد و زن اصلاً قابل مقایسه نیست

قنبری : مبلغ قراردادهای فوتبالیست‌های مرد و زن اصلاً قابل مقایسه نیست

زهرا قنبری کاپیتان کرمانشاهی تیم ملی فوتبال بانوان درباره دیدار مقابل فلسطین گفت: باید با هوشیاری و دقت بالا به مصاف فلسطین برویم و معتقدم حق هیچ اشتباهی را در این دیدار نداریم.

زهرا قنبری : مبلغ قرارداد فوتبال آقایان و بانوان خیلی فرق می‌کند و متأسفانه بالاترین مبلغ در فوتبال بانوان بالای صد میلیون تومان است.

زهرا قنبری کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان گفت: مبلغ قرارداد فوتبال آقایان و بانوان خیلی فرق می‌کند و متأسفانه بالاترین مبلغ در فوتبال بانوان بالای صد میلیون تومان است.

به گزارش یاریزان؛ زهرا قنبری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره مشکلات فوتبال بانوان اظهار داشت: همیشه در فوتبال بانوان مشکلاتی وجود داشته است که امیدوارم حل شود. یکی از مشکلات اساسی ما اسپانسرها هستند که به دلیل شرایط فوتبال بانوان و نبود تبلیغات از ما حمایت نمی‌کنند.

وی به تفاوت مبالغ قراردادها اشاره کرد و افزود: فوتبال آقایان و بانوان از لحاظ مبلغ قراردادها خیلی فرق می‌کند. متأسفانه بالاترین مبلغ در فوتبال بانوان بالای صد میلیون تومان است که فکر می‌کنم اصلاً قابل مقایسه با آقایان نیست. در فوتبال آقایان بازیکنانی بوده‌اند که شاید یک فصل هم نتوانسته‌اند بازی کنند و یا روی نیمکت بوده و شرایط بازی را نداشتند، اما قراردادهای خیلی بالایی بستند.

بازیکن تیم فوتبال شهرداری بم خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم دریافت مبلغ یک میلیارد یا هشتصد، نهصد میلیون تومان برای بازیکنی که در فوتبال آقایان بازی نمی‌کند، مبلغ خوبی است، در حالی که در فوتبال بانوان یک بازیکن خوب در نهایت صد میلیون تومان یا کمی بیشتر از آن پول می‌گیرد. امیدوارم این تفاوت‌ها و فاصله‌ها کم شود و خانم‌ها از لحاظ درآمد به آقایان نزدیک شوند، چون ۹۰ درصد امکانات و پول در فوتبال آقایان و ۱۰ درصد در فوتبال بانوان هزینه می‌شود.

وی با بیان وجود مشکل اسپانسر و عواقبی که به دنبال دارد، اظهار داشت: مشکل اسپانسر همیشه وجود داشته است که به‌عنوان مثال تیم‌ها به دلیل هزینه‌های مالی و مشکلات اسپانسری مقابل تیم‌های دیگر حاضر نمی‌شوند. امیدوارم فاصله‌ها کم شود. ما که نمی‌گوییم مبالغ قرارداد آقایان و بانوان مساوی شود، اما امیدوارم کم شود و یا حداقل ۶۰ به ۴۰ شود، چون فوتبال بانوان هزینه دارد و مصدومیت‌ها و شرایطی که در فوتبال آقایان وجود دارد برای بانوان هم هست و هیچ فرقی نمی‌کند. امیدوارم روزی برسد که بازیکنان از لحاظ مالی در مضیقه و مشکل نباشند و تفاوت‌ها کم شود.

قنبری به تمریناتش در شرایط بسته بودن اماکن ورزشی اشاره کرد و گفت: این روزها همه درگیر ویروس کرونا هستیم و این بیماری محدودیت‌هایی را برای ما به وجود آورده است تا نتوانیم در باشگاه تمرین کنیم. من هم به‌عنوان ورزشکار حرفه‌ای برای اینکه بتوانم شرایط آمادگی جسمانی خود را حفظ کنم تمریناتم را در منزل انجام می‌دهم تا از آمادگی دور نشوم.

قنبری درباره بازی در تیم باشگاهی عراق اظهار داشت: در سال‌های گذشته لژیونر فوتبال بانوان بودم و برای تیم باشگاهی عراق بازی کردم و توانستم با این تیم قهرمانی لیگ عراق را کسب کنم که تجربه خیلی فوق‌العاده‌ای خارج از ایران کسب کردم و با آن قهرمانی یک تجربه بی‌نظیر در عرصه ورزشی من اتفاق افتاد.

بازیکن تیم فوتبال شهرداری بم معتقد است با تأکید بر به پایان رساندن مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: نظر شخصی من این است که ادامه مسابقات لیگ برگزار نشود، چون با توجه به شرایطی که به دلیل ویروس کرونا وجود دارد شاید بازیکنان تمریناتی را در منزل داشتند، اما مطمئن باشید اگر بخواهند مسابقات لیگ را برگزار کنند و این بازی‌ها فشرده شود قطعاً شاهد مصدومیت‌هایی برای بازیکنان خواهیم بود و همین مصدومیت باعث از دست رفتن فصل آینده نیز برای بازیکن می‌شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برنامه‌ریزی اصولی و منطقی مسئولان درباره ادامه لیگ برتر تصریح کرد: امیدوارم مسئولان برنامه‌ریزی مناسبی درباره برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر انجام دهند. به نظر من لیگ ادامه پیدا نکند بهتر است، چون سلامتی بازیکنان خیلی مهمتر از ادامه لیگ است. از آنجایی که مسابقات لیگ فشرده می‌شود مصدومیت‌هایی را برای بازیکنان به دنبال دارد، چون مدتی از شرایط مسابقه دور بودند و اگر بازی‌ها پرفشار شود شرایط را برای آنها سخت می‌کند. امیدوارم اگر ادامه لیگ برتر میسر شود و مسئولان شرایطی را برای برگزاری لیگ فراهم کردند مشکلی برای هیچ بازیکن و تیمی ایجاد نشود و چند بازی باقیمانده به خیر و خوشی برگزار شود.

 

خبرنگار: سامان صادق امیری

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه