رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
  • کد خبر : ۷۰۱۶
  • چاپ خبر : علی اجاقی : بعد از بازگشایی دریاچه آزادی احساس کردم به خانه خودم برگشتم

علی اجاقی : بعد از بازگشایی دریاچه آزادی احساس کردم به خانه خودم برگشتم

به گزارش یاریزان و با اعلام فدراسیون قایقرانی، اولین اردوی تیم ملی آبهای آرام در سال 98 در دو بخش آقایان و بانوان در رده سنی بزرگسالان برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک توکیو 2020 از 18 فروردین ماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد. امروز یکشنبه 25 فروردین ماه با برگزاری تست انتخابی اردوی تیم ملی آبهای آرام به پایان رسید.

علی اجاقی ملی پوش کانوکانادایی با ابراز خرسندی از شروع تمریناتش در دریاچه آزادی گفت: با باز شدن دریاچه آزادی احساس کردم به خانه ام بازگشته ام. به گزارش یاریزان؛ علی اجاقی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شرایط تمرینی اش با توجه به تعطیلی اردو‌های تیم ملی قایقرانی اظهار کرد: اکنون […]

علی اجاقی ملی پوش کانوکانادایی با ابراز خرسندی از شروع تمریناتش در دریاچه آزادی گفت: با باز شدن دریاچه آزادی احساس کردم به خانه ام بازگشته ام.

به گزارش یاریزان؛ علی اجاقی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شرایط تمرینی اش با توجه به تعطیلی اردو‌های تیم ملی قایقرانی اظهار کرد: اکنون بیشتر قایقرانان تمرینات خود را بر روی آب شروع کرده اند، ولی فعلا اردویی به صورت رسمی آغاز نشده، قایقرانان به صورت پاره وقت در حال تمرین هستند، به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اردو‌ها مدتی تمرین قایقرانی نداشتم و تمرینات خود را تازه شروع کرده ام.

او افزود: چون همه سالن‌ها تعطیل بودند تمرینات بدنسازی نداشتم. در خانه نیز نتوانستم تمرین داشته باشم. ساکن تهران هستم، اما طی این مدت به منزل پدرم در شهرستان رفته بودم و چون قبل از شیوع ویروس کرونا به آنجا رفتم ماندگار شدم. وسایل و تجهیزات مناسب برای تمرین در خانه را نداشتم و نتوانستم در آن مدت به خوبی تمرین کنم.

اجاقی درباره تعویق زمان مسابقات المپیک گفت: تعویق زمان مسابقات المپیک تاثیر خوبی در عملکرد من نگذاشت. تعدادی از قایقرانان در طول این مدت تمرین قایقرانی داشتند. اما تمرینی که مربی حضور مستقیم نداشته باشد و شرایط رقابت بین نفرات نباشد از نظر من سطح آمادگی را بسیار پایین می‌آورد. اکنون کاملا مشخص است قایقرانانی که در طول این مدت حتی تمرین هم داشتند از لحاظ رکورد زدن و سیستم جسمانی شان نسبت به زمان اردو افت داشتند.

ملی پوش کانو کانادایی کشورمان ادامه داد: برای مسابقات قهرمانی آسیا جهت کسب سهمیه المپیک در کشور تایلند خود را آماده می‌کردم که قرار بود از ششم فروردین تا یازدهم همان ماه برگزار شود که با شیوع ویروس کرونا لغو شد.

علی اجاقی گفت: در طول این مدت به طور مرتب با مربی تیم ملی کانو کانادایی (ایرج اقلیمی) در ارتباط بودم، اما شرایط من به شکلی بود که در شهرستان، محیط آبی برای تمرین قایقرانی وجود نداشت و همه جا نیز برای تمرین تعطیل بود. مربی تیم همچنان برنامه‌های تمرینی را به من و دیگر هم تیمی‌ها ارائه می‌دهد.

او افزود: اکنون مدتی است درب استادیوم آزادی برای تمرین انفرادی قایقرانان در دریاچه آزادی باز شده است و قایقرانان فعالیت دارند اما هنوز اردو به صورت رسمی شروع نشده است. من نیز اکنون تعدادی شاگرد دارم و به آن‌ها آموزش قایقرانی می‌دهم. بعد از مدت‌ها که برای تمرین به دریاچه آزادی رفتم خیلی خوشحال بودم، زیرا حدود ۱۰ سال از عمرم را در همانجا گذرانده ام و این که بعد از یک مدت طولانی به دریاچه آزادی بازگشتم احساس می‌کردم که به خانه خودم برگشته ام.

ملی پوش کانو کانادایی کشورمان ادامه داد: چون رشته قایقرانی وابسته به آب است و مانند بسیاری از رشته‌ها سالنی نیست، با دیدن قایقرانان ، فضا و حال و هوای دریاچه آزادی، شور و نشاط پیدا کردم و انگیزه ام برای تمرین بیشتر شد.

او افزود: ده سال است که عضو تیم ملی قایقرانی هستم. در سه دوره مسابقات قهرمانی آسیا صاحب مدال شدم و یک دوره مسابقات نیز نایب قهرمان کاپ جهانی شدم.

اجاقی گفت: یک قایقران مجبور است بیشتر سال را در اردو‌های قایقرانی باشد، بنابراین درآمدخوبی برای امور زندگی اش نخواهد داشت و نیاز دارد بعد از تمام شدن دوران ورزشی اش در ارگان‌های مربوط استخدام شود. از مسئولان وزارت ورزش درخواست دارم که برای ما ورزشکاران به خصوص قایقرانان تدبیری بیندیشند تا آینده شغلی مان تضمین شود.

 

کرمانشاه | خبرنگار: واحد مرادپور

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه