رفتن به بالا
  • شنبه - 24 تیر 1402 - 15:58
  • کد خبر : ۱۶۰۴۶
  • چاپ خبر : سلیمی: تمام تمرکز روی مسابقات یونیورسیاد است/ عملکرد تیم ملی در ترکیه خیلی خوب بود

سلیمی: تمام تمرکز روی مسابقات یونیورسیاد است/ عملکرد تیم ملی در ترکیه خیلی خوب بود

آرین سلیمی تکواندوکار کرمانشاهی در جدال برای کسب مدال طلا «آتلسی» از ترکیه را پیش رو داشت که با ارائه یک مبارزه برتر و در 2 راند متوالی با نتایج 12 بر یک و 12 بر 10 حریف خود را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد تا مسیرش برای کسب سهمیه المپیک پاریس 2024 بسیار هموار شود. در وزن ۶۸- کیلوگرم دانیال بزرگی بعد از یک دور استراحت، متین رضایی را ۲ بر صفر شکست داد و در مرحله نیمه نهایی مقابل «کانگ» از کره جنوبی ۲ بر یک صاحب برتری شد به فینال صعود کرد. در این مبارزه بزرگی راند نخست را ۱۸ بر ۱۲ پیروز شد. در راند دوم در حالی که ۷ بر ۶ پیش بود ۵ اخطاره شد و راند سوم را نیز ۲۰ بر ۴ به سود خود خاتمه داد. برزگی برای کسب مدال به دیدار «الوگ بک رشیدوف» قهرمان المپیک توکیو رفت و علی رغم ارائه یک مبارزه برتر در نهایت با اندک اختلاف بازنده شد و نقره گرفت. وی راند اول را 5 بر سه به سود خود خاتمه داد. در راند دوم . در حالی که 6 بر6 مبارزه در حال پایان بود، با اخطار داور، بزرگی 7 بر 6 بازنده شد . کار به راند سوم کشیده شد. این راند نیز شرایط راند دوم تکرار شد تا در پایان 7 بر6 بزرگی نتیجه را واگذار کرده و در پایان 2 بر یک در راند شماری بازنده شد. رضا کلهر دیگر نماینده ایران در این وزن دور نخست استراحت داشت و در ادامه «هاکان رچبر» از ترکیه با رنکینگ چهار المپیک را ۲ بر یک از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این دیدار وفت اول را ۷ بر ۳ به رقیب واگذار کرد و در ادامه در دو راند متوالی ۱۷ بر ۱۱ و ۵ بر ۴ صاحب برتری شد. کلهر در نیمه نهایی ۲ بر یک مقابل «رشیدوف» قهرمان المپیک توکیو از ازبکستان ۲ بر یک باخت و به دیدار رده بندی رفت. نیز حضور دارد. وی مبارزه برای کسب مدال برنز «کانگ» از کره جنوبی را شکست داد و روی سکوی سوم ایستاد. همچنین در همین وزن محمد صادق دهقانی با شکست برابر «هاکان رچپر» از ترکیه از دور رقابتها کنار رفت. متین رضایی هم بعد از برتری ۲ بر صفر مقابل «سیو» از چین، به دانیال بزرگی باخت و از جدول کنار رفت. در وزن ۴۹- کیلوگرم بانوان سعیده نصیری نماینده کشورمان بود که به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه انگشت دست از حضور در مسابقات بازماند. بیژن مقانلو به عنوان سرمربی، فیض الله نفجم، مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان و شاهین اسماعیلی (فیزیوتراپ) تکواندوکاران کشورمان را همراهی می‌کنند. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو نیز سرپرست تیم ملی در این رقابت‌ها حضور دارد.

آرین سلیمی عضو کرمانشاهی تیم ملی تکواندو گفت: در هر رویدادی که شرکت می کنیم باید با کسب امتیازات لازم خارج شویم و از این به بعد تمام تمرکزم روی مسابقات یونیورسیاد است.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

آرین سلیمی عضو کرمانشاهی تیم ملی تکواندو گفت: در هر رویدادی که شرکت می کنیم باید با کسب امتیازات لازم خارج شویم و از این به بعد تمام تمرکزم روی مسابقات یونیورسیاد است.

به گزارش یاریزان؛ آرین سلیمی دارنده نشان طلای رقابت های آزاد ترکیه ۲۰۲۳ در خصوص این رقابت ها اظهار کرد: سطح مسابقات خوب بود، اغلب کشورها با بهترین نفرات خود در این رقابت ها حضور یافتند. به همین دلیل اعضای تیم ملی یک تورنمنت خوب و سطح بالا را تجربه و امتیازات ارزشمندی هم کسب کردند.

 

------------------------------------

او ادامه داد: تکواندوکاران مدعی در تمامی اوزان و در هر تورنمنتی با آمادگی بالا و برای کسب امتیاز به میدان می روند. شرایط تکواندوکاران در رنکینگ المپیکی خیلی حساس است و همین موضوع باعث شده که هر تورنمنتی شرایط خاص خود را داشته باشد. یک امتیاز هم در این مسیر خیلی اهمیت دارد. همه به این موضوع واقف هستند و جای هیچ اشتباهی در این ماه های باقی مانده تا المپیک نیست.

ملی پوش کرمانشاهی و دارنده به مدال برنز جهان افزود: تیم ما هم به لطف خدا در ترکیه عملکرد خیلی خوبی داشت حتی ابوالفضل عباسی و مهران برخورداری هم که به مدال نقره دست یافتند می توانستند طلایی شوند، اعتقادم بر این است که بعضی از بچه ها با بدشانسی و ناداوری مواجه شدند اما در مجموع عملکرد تیم را می توان مثبت ارزیابی کرد.

سلیمی در پایان گفت: برای اولین بار در وزن ۸۷+ کیلوگرم در مسابقات حضور یافتم و از عملکردم رضایت کامل دارم. امیدوارم در مسابقات آینده هم انتظارات کادرفنی را برآورده کنم و از این به بعد تمام تمرکزم روی مسابقات یونیورسیاد است و به امید خدا با کمک های اعضای کادرفنی و حمایت هایی که از سوی ریاست فدراسیون می شود بتوانیم در یونیورسیاد هم با تداوم روند رو به رشد خود دل مردم ایران را شاد کنیم.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی