رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 4 اردیبهشت 1398 - 14:29
  • کد خبر : ۴۶۵۳
  • چاپ خبر : سامان حیدری : قهرمانی کشور بهترین فرصت برای محک زدنم بود

سامان حیدری : قهرمانی کشور بهترین فرصت برای محک زدنم بود

سامان حیدری: در خصوص قهرمانی در وزن 84+ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور اظهار داشت: بعد از اینکه نفرات اعزامی به مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش مشخص شدند و با تشخیص کادر فنی در این رویداد حضور نداشتم، بهترین فرصت را محک زدن خودم در مسابقات کشوری دانستم و خدا را شکر برای سومین سال پیاپی به مقام قهرمانی کشور دست یافتم.

سامان حیدری قهرمان کاراته ایران گفت: مسابقات کشوری بهترین فرصت برای محک زدن خودم دانستم و خدا را شکر برای سومین سال پیاپی به مقام قهرمانی کشور دست یافتم.     به گزارش یاریزان؛ سامان حیدری در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص قهرمانی در وزن ۸۴+ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور اظهار داشت: بعد از اینکه […]

سامان حیدری قهرمان کاراته ایران گفت: مسابقات کشوری بهترین فرصت برای محک زدن خودم دانستم و خدا را شکر برای سومین سال پیاپی به مقام قهرمانی کشور دست یافتم.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

 

به گزارش یاریزان؛ سامان حیدری در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص قهرمانی در وزن ۸۴+ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور اظهار داشت: بعد از اینکه نفرات اعزامی به مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش مشخص شدند و با تشخیص کادر فنی در این رویداد حضور نداشتم، بهترین فرصت را محک زدن خودم در مسابقات کشوری دانستم و خدا را شکر برای سومین سال پیاپی به مقام قهرمانی کشور دست یافتم.

 

------------------------------------

وی در خصوص انگیزه‌های بالای خود عنوان کرد: من هر سال با انگیزه و تمام وجود در تمرینات و اردوها شرکت می‌کنم و احساس می‌کنم در حال حاضر از توانایی و تجربه بیشتری نسبت به گذشته برخوردار هستم. دوست دارم باز هم مانند گذشته که سه دوره در مسابقات جهانی و آسیایی حضور داشتم، برای تیم ملی موثر باشم و امیدوارم تلاش‌هایم نیز دیده شود و مجدد در تیم ملی حضور داشته باشم.

قهرمان کاراته کشور خاطر نشان کرد: برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور زحمت زیادی کشیدم و حتی در تعطیلات نوروز تمرین کردم. این در حالی است که ما یک باشگاه هستیم و هیچ حمایتی از  هیئت کاراته استان کرمانشاه نمی‌شویم. در این شرایط نیز سه سال پیاپی است که در میان سه تیم برتر کشور قرار داریم. در این دوره نیز با کسب ۲ مدال طلا و یک برنز در کومیته قهرمان شدیم و در مجموع کاتا و کومیته نیز دوم شدیم.

حیدری با اشاره به عدم توجه به احسان حیدری، برادر و مربی تیم کاراته کرمانشاه گفت: احسان حیدری زحمات بسیاری را برای این تیم متحمل شد و عاشقانه یک تیم منجسم را تشکیل داد و هدایت کرد. واقعا جالب است که با توجه به موفقیت‌های سه سال اخیر او در مسابقات قهرمانی کشور، هیچ حمایتی از طرف هیئت کاراته کرمانشاه و فدراسیون از او نشده و هیچ جایی در کادر فنی تیم‌های پایه و دیگر رده‌های سنی نداشته است و دیده نشده است.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به قهرمانی در مسابقات کشوری در کاراته وان ترکیه حضور خواهد داشت، گفت: نمی‌دانم برنامه‌های تیم ملی برای حضور در ترکیه چگونه است و هنوز چیزی در این خصوص اعلام نشده است اما قطعا باید در این مسابقات حضور داشته باشم و حتما در کاراته وان ترکیه شرکت خواهم کرد.

دارنده دو مدال طلای مسابقات کومیته تیمی قهرمانی جهان در پاسخ به این سوال که در صورت عدم اعزام از طرف فدراسیون کاراته با هزینه شخصی به ترکیه خواهد رفت، گفت: فدراسیون کاراته هنوز به صورت واضح در این خصوص صحبت نکرده است. من در کاراته وان اتریش تا پای مدال رفتم اما متاسفانه به دلیل آسیب‌دیدگی که از کاراته وان پاریس گریبانگیرم شده بود، به مقام پنجم رسیدم. کتف من در پاریس آسیب بدی دید و همین موضوع باعث شد در آن مسابقات عملکرد خوبی نداشته باشم اما با دو هفته ریکاوری و تمرین در کاراته وان اتریش شرکت کردم و خدا را شکر عملکرد بدی نداشتم و به مقام پنجم رسیدم.

سامان حیدری در خصوص اینکه با توجه به حضور سجاد گنج‌زاده و صالح اباذری و همچنین رقبای قدرتمند خارجی به کسب سهمیه المپیک امیدوار است، گفت: کار قطعا سخت است و خدا را شکر در مسابقات مراکش نیز گنج‌زاده به مدال طلا و اباذری به مدال برنز دست یافت. با توجه به سال‌های سال زحمت در تیم ملی کاراته و اینکه برای من هزینه شده است و به بلوغ تکنیکی و تاکتیکی دست یافتم، برای موفقیت از انگیزه خوبی برخوردار هستم.

وی خاطر نشان کرد: این درست که در نهایت سهمیه المپیک در هر وزن به یک نفر خواهد رسید اما نباید فراموش کنیم هر زمان که با تعداد نفرات بیشتری در مسابقات شرکت کردیم راه برای موفقیت‌هایمان بیشتر بوده است. واقعا  فرقی نخواهد کرد که سهمیه المپیک به نام سجاد گنج‌زاده، صالح اباذری یا هر بازیکن دیگری ثبت شود و مهم کسب افتخار برای کاراته ایران است. امیدوارم همانطور که سال ۲۰۱۹ میلادی برای کاراته ایران خوب شروع شده است این روند تا المپیک نیز ادامه داشته باشد تا کاراته در توکیو نتایج خوبی کسب کند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی