رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 8 تیر 1401 - 20:39
  • کد خبر : ۱۲۴۶۸
  • چاپ خبر : دختران بسکتبال ایران با هدایت مربی سنندجی بر جایگاه پنجم آسیا ایستادند

دختران بسکتبال ایران با هدایت مربی سنندجی بر جایگاه پنجم آسیا ایستادند

به گزارش یاریزان؛ سروه ضرغامیان سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان زیر ۱۶ سال دختران ایران طی گفتگو با سایت فدراسیون بسکتبال در خصوص وضعیت تیم اظهار داشت: اردوهای تیم ملی از ۱۷ خرداد ماه به صورت، متداوم و فشرده‌ی ۱۰ روزه آغاز شد. در ۶ بهمن استعداد یابی در کل کشور داشتیم و حدود ۱۴۰ بازیکنان را رصد کردیم و توانستیم از این تعداد ۴۰ بازیکن مستعد را گزینش کنیم. با ۲۰ تا از این بازیکن‌ها تیم را در سطح A تشکیل دادیم و پس از آن ۱۲ بازیکن منتخب از سراسر کشور تمریناتمان را به صورت فشرده آغاز کردیم. او ادامه داد: آخرین اعزام تیم ملی نوجوانان زیر ۱۶ ساله دختران ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا پنج سال پیش انجام شده است. در سال ۹۷ تیم نوجوانان دختران به این رقابت‌ها اعزام شده بود، در این پنج سال اعزامی در رده‌های سنی پایه نداشتیم و این اولین بار است که بعد از ۵ سال تیم نوجوانان دختران به رقابت‌های آسیایی می‌رود. امیدوارم این اتفاق، نویدبخش فصل نوین در بخش بانوان باشد. ضرغامیان در پایان عنوان کرد: ما در این رقابت‌ها در گروه B با تیم‌های اردن که میزبان این رقابت‌ها است، قزاقستان و لبنان هم گروه هستیم، امیدواریم که بتوانیم از گروه خود صعود کنیم. دو سال به دلیل شیوع ویروس کرونا این رقابت‌ها برگزار نشده است به همین دلیل ما نتوانستند تیم‌ها و بازیکنان را رصد کنیم که در چه سطحی هستند. در نهایت امیدوارم که اتفاق خوبی برای بسکتبال بانوان بیافتد.

تیم ملی بسکتبال نوجوانان زیر ۱۶ سال دختران ایران که پس از پنج سال تشکیل شده بود با هدایت مربی سنندجی در جایگاه پنجم آسیا ایستاد.

تیم ملی بسکتبال نوجوانان زیر ۱۶ سال دختران ایران که پس از پنج سال تشکیل شده بود با هدایت مربی سنندجی در جایگاه پنجم آسیا ایستاد.

به گزارش یاریزان؛ تیم ملی نوجوانان دختران ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه ۵۷ بر ۳۶ پیروز این دیدار شد. بر این اساس ملی پوشان ایران عنوان پنجم رقابت های قهرمانی دسته B آسیا را کسب کردند.

دختران بسکتبال ایران در اولین دیدار خود با پیروزی ۶۸ بر ۴۱ مقابل اردن به پیروزی رسید .در دومین دیدار این تیم نیز با نتیجه ۵۱ بر ۵۰ مقابل تیم ملی لبنان به پیروزی رسید.

بلندقامتان ایران در سومین دیدار خود با قبول شکست برابر تیم ملی قزاقستان با نتیجه ۵۶ بر ۴۶ این دیدار را واگذار کرد تا به مرحله حذفی راه یابد.

در مرحله حذفی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف سوریه رفت و در پایان این دیدار را با نتیجه ۵۹ بر ۴۶ واگذار کرد تا برای کسب بهترین نتیجه خود دوباره مقابل قزاقستان قرار گیرد. با پیروزی در این دیدار شاگردان سروه ضرغامیان پس از گذشت پنج سال دوری از مسابقات در مقام پنجم به کار خود پایان دهند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه