رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 11 دی 1399 - 18:35
  • کد خبر : ۹۰۲۶
  • مشاهده :  896 بازدید
  • چاپ خبر : حافظ قشقایی : هدفم از تغییر وزن موفقیت در المپیک پاریس است
گفتگو با ملی پوش کرمانشاهی وزنه برداری؛

حافظ قشقایی : هدفم از تغییر وزن موفقیت در المپیک پاریس است

به گزارش یاریزان؛ حافظ قشقایی با تاریخ سازی برای وزنه‌برداری ایران توانست بار پس از ۴۰ سال یک مدال جهانی در سبک وزن کسب کند.

حافظ قشقایی ملی‌پوش کرمانشاهی وزنه‌برداری : به این دسته آمدم تا بتوانم برنامه‌ریزی برای المپیک داشته باشم و برای رکوردهای جهانی آماده شوم.

حافظ قشقایی ملی‌پوش کرمانشاهی دسته ۶۱ کیلوگرم وزنه‌برداری ایران گفت: به این دسته آمدم تا هم بتوانم برنامه‌ریزی برای المپیک پاریس داشته باشم و هم خود را برای رکوردهای جهانی آماده کنم.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ حافظ قشقایی که مدال نقره قهرمانی ۲۰۱۹ جهان را در کارنامه دارد با اشاره به نخستین مرحله از تمرینات گروهی تیم ملی مردان اظهار داشت: پس از حدود ۹ ماه تمرینات گروهی وزنه‌برداری آغاز شد، اما پیش از آغاز این تمرینات از تمامی ملی پوشان تست کرونا گرفته شد. من هیچ علائمی از کرونا نداشتم اما تست من مثبت شد و مجبور بودم در قرنطینه بمانم. تا قبل از مثبت شدن نمونه آزمایشم به ‌صورت انفرادی تمرین می‌کردم و هیچ‌گونه نشانه‌ای از کرونا نداشتم. کرونا موجب شد تا نخستین اردوی تیم ملی و رکوردگیری آن را از دست دهم.

او با بیان اینکه پس از بهبودی از کرونا به اهواز رفتم و در مسابقات لیگ برتر وزنه زدم گفت: فصل جدید رقابت‌های وزنه‌برداری بسیار رقابتی است و سه تیم مدعی قهرمانی هستند. من برای تیم فولاد خوزستان وزنه می‌زنم و این تیم اکنون نایب‌قهرمان دور رفت مسابقات لیگ برتر است و تنها چند امتیاز با تیم گهر زمین سیرجان فاصله دارد. من در فصل کنونی لیگ در دسته ۶۱ کیلوگرم وزنه می‌زنم در حالی که سال گذشته در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در دسته ۵۵ کیلوگرم وزنه می‌زدم.

قشقایی در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان که در شهر پاتایا تایلند برگزار شد با مهار وزنه ۱۴۹ کیلوگرم در دوضرب توانست به مدال نقره برسد و بعد از ۴۳ سال صاحب یک تک مدال جهانی در سبک‌وزن شد. آخرین مدال دسته سبک‌وزن برای ایران محمد نصیری کسب کرده بود.

دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان دلیل تغییر وزن خود را این‌گونه بیان کرد. دسته ۵۵ کیلوگرم المپیکی نیست و من دوست دارم در رقابت در بزرگ‌ترین تورنمنت ورزشی جهان را تجربه کنم. البته با مشورت و علم به توانایی‌های خود به این دسته آمده‌ام. امیدوارم بتوانم در المپیک پاریس ایران را در دسته سبک‌وزن صاحب مدال کنم.

قشقایی ادامه داد: اکنون رکوردهای خوبی در دسته ۶۱ کیلوگرم به ثبت رساندم. در دوضرب توانستم به ‌راحتی وزنه ۱۷۳ کیلوگرم را مهار کنم که یک کیلوگرم تا رکورد جهان فاصله دارد. همچنین در چند روز گذشته چند بار وزنه ۱۷۶ کیلوگرم را امتحان کردم و آن را به روی سینه کشیدم اما نتوانستم قیچی را کامل کنم. امیدوارم تا مسابقات قهرمانی آسیا بتوانم این وزنه را مهار کنم.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه