رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
  • کد خبر : ۸۹۰۹
  • چاپ خبر : جوانان و نوجوانان والیبالیست پسر ایران سهمیه مسابقات جهانی را کسب کردند
با اعلام فدراسیون؛

جوانان و نوجوانان والیبالیست پسر ایران سهمیه مسابقات جهانی را کسب کردند

اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال نوجوانان پسر ایران با حضور ورزشکارانی از استان آذربایجان غربی آغاز شد.

تیم‌های والیبال جوانان و نوجوانان پسر ایران سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۲۱ را دریافت کردند.

والیبالیست های والیبال جوانان و نوجوانان پسر ایران سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی والیبال در سال ۲۰۲۱ را دریافت کردند.

به گزارش یاریزان؛ شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا در قاره آسیا و جهان کنفدراسیون والیبال آسیا را مجاب کرد که رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در سال ۲۰۲۰ را برگزار نکند.

به همین دلیل، رده‌بندی جهانی سال ۲۰۱۹ آسیا ملاک حضور تیم‌ها در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۲۱ قرار گرفت و تیم‌های والیبال جوانان و نوجوانان پسر ایران، سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی گرفتند.

مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان سال ۲۰۲۱ جهان با حضور ۲۰ تیم برگزار خواهد شد که سهمیه قاره آسیا در این رقابت‌ها چهار تیم است و چون جمهوری اسلامی ایران میزبان این رقابت‌ها خواهد بود، سهمیه آسیا پنج تیم می‌شود.

بر اساس اعلام کنفدراسیون والیبال آسیا، تیم‌های ژاپن، کره جنوبی، ایران، چین تایپه و تایلند در مسابقات قهرمانی نوجوانان زیر ۱۹ سال جهان سال ۲۰۲۱ که به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند.

مسابقات والیبال قهرمانی جوانان سال ۲۰۲۱ جهان نیز با حضور ۱۶ تیم برگزار خواهد شد که هر قاره دو سهمیه در این رقابت‌ها دارد. بر این اساس، ایران و کره‌جنوبی دو سهمیه آسیا در رقابت‌های قهرمانی مردان زیر ۲۱ سال جهان به دست آوردند که به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

از سوی دیگر AVC تاکید کرده است که چهار سهمیه دیگر مسابقات زیر ۲۱ سال جهان، بعد از اعلام رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی والیبال (یکم مارس ۲۰۲۱) اعلام خواهد شد که احتمال افزایش سهمیه آسیا در این رقابت‌ها وجود دارد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه