رفتن به بالا
  • شنبه - 29 اردیبهشت 1403 - 18:46
  • کد خبر : ۱۷۸۶۱
  • چاپ خبر : تیم ملی تکواندو ایران بعد از ۸ سال قهرمان آسیا شد/ سلیمی طلا گرفت، خوش روش نقره
با درخشش دو عضو کرمانشاهی؛

تیم ملی تکواندو ایران بعد از ۸ سال قهرمان آسیا شد/ سلیمی طلا گرفت، خوش روش نقره

درخشش ورزشکاران کرمانشاهی در رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا منجر به قهرمانی تیم ملی ایران در «دانانگ» ویتنام شد. به گزارش یاریزان؛ بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه با حضور ۲۴۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی ویتنام در سالن «تین سون» شهر «دانانگ» جریان داشت، امروز شنبه 29 اردیبهشت ماه با قهرمانی مردان ایران به پایان رسید. تیم ملی ایران که 8 سال قبل قهرمان آسیا شده بود، یکبار دیگر روی سکوی قهرمانی ایستاد. مردان ایران با 3 طلا، یک نقره و یک برنز بالاتر از همه تیم قهرمان شدند. کره جنوبی با سه طلا، یک نقره و یک برنز در جای دو ایستاد، ازبکستان و عربستان هم سوم و چهارم شدند. در روز پایانی مسابقات اوزان ۶۸-، ۸۰- و ۸۷+ کیلوگرم آقایان، ۵۷-، ۶۷- و ۷۳+ کیلوگرم بانوان برگزار شد که تیم کشورمان با درخشش ورزشکاران کرمانشاهی، آرین سلیمی یک طلا و علی خوش روش یک نقره را بدست آورد. این دو ورزشکار پر افتخار که محصول مربیان بومی استان کرمانشاه و آکادمی برادارن ناصری هستند آیند های روشن را برای تیم ملی ایران ترسیم کردند. در وزن ۸۰- کیلوگرم علی خوش روش نماینده ایران ابتدا به مصاف «هوانگ» از چین تایپه رفت و در 2 راند پیاپی پیروز شد؛ سپس «شوخرات سالائف» تکواندوکار عنوان دار ازبکستانی را 2 بر صفر شکست داد و راهی دور نیمه نهایی شد. وی در مبارزه نهایی نتیجه را به «جسوربک جایسانوف» ازبکستانی واگذار کرد و نقره گرفت. آرین سلیمی، تکواندوکار المپیکی کشورمان در نخستین مبارزه خود در وزن ۸۷+ کیلوگرم «مین بائه مون» از کره جنوبی را در دو راند شکست داد و سپس «وانگ» از چین را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت. نماینده المپیکی کشورمان در مبارزه نهایی «پارک هیون وو» دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره جنوبی را نیز از پیش برداشت و به نشان طلا دست یافت. یلدا ولی نژاد در وزن ۶۷- کیلوگرم در یک قرعه سخت ابتدا به دیدار «مین جو کواک» از کره جنوبی رفت و 2 بر صفر باخت و حذف شد. بنابراین تیم ملی کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز به کار خود پایان داد. مهدی حاج موسایی، محمد حسین یزدانی و آرین سلیمی 3 مدال طلا، علی خوش روش،مهران برخورداری و ملیکا میرحسینی 3 مدال نقره، ابوالفضل زندی، متین رضایی و سعیده نصیری هم 3 مدال برنز کسب کرده اند. هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند. مجید افلاکی هم سرمربی تیم ملی مردان است، رضا ایمان زاده و مهرداد یوسفی نیز کمک‌های وی خواهند بود. حمید رضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.

درخشش ورزشکاران کرمانشاهی در رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا منجر به قهرمانی تیم ملی ایران در «دانانگ» ویتنام شد.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

درخشش ورزشکاران کرمانشاهی در رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا منجر به قهرمانی تیم ملی ایران در «دانانگ» ویتنام شد.

به گزارش یاریزان؛ بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور ۲۴۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی ویتنام در سالن «تین سون» شهر «دانانگ» جریان داشت، امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه با قهرمانی مردان ایران به پایان رسید.

 

------------------------------------

تیم ملی ایران که ۸ سال قبل قهرمان آسیا شده بود، یکبار دیگر روی سکوی قهرمانی ایستاد. مردان ایران با ۳ طلا، یک نقره و یک برنز بالاتر از همه تیم قهرمان شدند. کره جنوبی با سه طلا، یک نقره و یک برنز در جای دو ایستاد، ازبکستان و عربستان هم سوم و چهارم شدند.

 

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

 

در روز پایانی مسابقات اوزان ۶۸-، ۸۰- و ۸۷+ کیلوگرم آقایان، ۵۷-، ۶۷- و ۷۳+ کیلوگرم بانوان برگزار شد که تیم کشورمان با درخشش ورزشکاران کرمانشاهی، آرین سلیمی یک طلا و علی خوش روش یک نقره را بدست آورد.

این دو ورزشکار پر افتخار که محصول مربیان بومی استان کرمانشاه و آکادمی برادارن ناصری هستند آیند های روشن را برای تیم ملی ایران ترسیم کردند.

در وزن ۸۰- کیلوگرم علی خوش روش نماینده ایران ابتدا به مصاف «هوانگ» از چین تایپه رفت و در ۲ راند پیاپی پیروز شد؛ سپس «شوخرات سالائف» تکواندوکار عنوان دار ازبکستانی را ۲ بر صفر شکست داد و راهی دور نیمه نهایی شد. وی در مبارزه نهایی نتیجه را به «جسوربک جایسانوف» ازبکستانی واگذار کرد و نقره گرفت.

آرین سلیمی، تکواندوکار المپیکی کشورمان در نخستین مبارزه خود در وزن ۸۷+ کیلوگرم «مین بائه مون» از کره جنوبی را در دو راند شکست داد و سپس «وانگ» از چین را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت. نماینده المپیکی کشورمان در مبارزه نهایی «پارک هیون وو» دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره جنوبی را نیز از پیش برداشت و به نشان طلا دست یافت.

یلدا ولی نژاد در وزن ۶۷- کیلوگرم در یک قرعه سخت ابتدا به دیدار «مین جو کواک» از کره جنوبی رفت و ۲ بر صفر باخت و حذف شد.

بنابراین تیم ملی کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز به کار خود پایان داد. مهدی حاج موسایی، محمد حسین یزدانی و آرین سلیمی ۳ مدال طلا، علی خوش روش،مهران برخورداری و ملیکا میرحسینی ۳ مدال نقره، ابوالفضل زندی، متین رضایی و سعیده نصیری هم ۳ مدال برنز کسب کرده اند.

هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند. مجید افلاکی هم سرمربی تیم ملی مردان است، رضا ایمان زاده و مهرداد یوسفی نیز کمک‌های وی خواهند بود. حمید رضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی