رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
  • کد خبر : ۶۴۹۹
  • مشاهده :  356 بازدید
  • چاپ خبر : بسکتبالیست دیروز، پرستار امروز، وزنه بردار فردا / قهرمانی با لباس سفید

بسکتبالیست دیروز، پرستار امروز، وزنه بردار فردا / قهرمانی با لباس سفید

به گزارش یاریزان؛ پوپک بسامی بانوی وزنه بردار کرمانشاهی در مسابقات قهرمانی جهان دو رکورد ملی را ارتقا داد.

دختر وزنه‌بردار ایرانی که به جای تمرین به عنوان پرستار در کنار بیماران حضور دارد، از تجربه خود در شرایط سخت و متفاوت خود در بحران کرونا می‌گوید.

دختر وزنه‌بردار ایرانی که در این روزها به جای تمرین به عنوان پرستار در کنار بیماران حضور دارد، از تجربه خود در شرایط سخت و متفاوت خود در بحران کرونا می‌گوید.

به گزارش یاریزان؛ بسیاری از سالنهای ورزشی در سراسر ایران با مساعدت اهالی ورزش بدل به بیمارستان سیار برای نگهداری از بیماران شده است. در کنار این، اهالی ورزش خود نیز آستین‌ها را بالا زده و وارد گود شده‌اند تا کرونا را شکست بدهند‌.

پوپک بسامی که عضو اولین تیم ملی وزنه برداری بانوان ایران است و در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان هم وزنه زد، در مورد فعالیت خود به عنوان پرستار در بحران شیوع ویروس کرونا بیان کرد: من در درمانگاه مجموعه ورزشی آزادی مشغول هستم و بیشتر مراجعه کنندگان ما ورزشکاران بودند اما خدا را شکر اردوها تعطیل شد و همه چیز تحت کنترل در آمد. البته ما حتی ایام عید هم تعطیل نبودیم و من هم خودم را در ساعات غیر کاری قرنطینه کردم و حتی به دیدن پدر و مادرم هم نرفتم.

او در پاسخ به این پرسش که از میان قشر ورزشکار، کسانی بودند که مبتلا به کرونا شده باشند، تصریح کرد: ورزشکار مشکوک به کرونا داشتیم که خدا را شکر پاسخ تست‌ها منفی بود اما از میان همکارانم کسانی بودند که به ویروس کرونا مبتلا شدند.

بسامی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه خودش یا خانواده اش نگرانی بابت ابتلا به ویروس کرونا ندارند؟ تاکید کرد: اگر بگویم از کرونا نمی‌ترسم و خانواده‌ام نگران نیستند دروغ است. خانواده‌ام مخصوصا مادرم خیلی نگران هستند. مادرم با کوچکترین خبری در مورد بیمار شدن کادر درمانی با من تماس می‌گیرد و با گریه از من می‌خواهد مراقب خودم باشم. با این حال من سرکار می‌روم و می‌خواهم تا پایان شیوع ویروس کرونا ان‌شاءالله خدمت رسانی کنم.

بانوی کرمانشاهی وزنه بردار ایران در مورد همکاری کردن مردم برای شکسته شدن زنجیره ویروس کرونا گفت: امیدوارم مردم رعایت کنند چون هنوز درگیر این ویروس هستیم. می‌دانم این حرفم خیلی تکراری است اما واقعا در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی باعث شکسته شدن این زنجیره می‌شود.

او در مورد انجام تمرینات وزنه برداری خود نیز تصریح کرد: متاسفانه تمرینات وزنه برداری من خیلی کم شده است و خیلی دلم برای تمرینات تنگ شده است. البته باشگاه‌ها هم تعطیل شده است و کلا تمرینات همه ورزشکاران کم شده و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. اما برنامه‌های زیادی برای آینده وزنه برداری خودم دارم و فقط منتظرم شیوع کرونا تمام شود و خیلی محکم و جدی پیگیر تمریناتم شوم.

بسامی که سابقه حضور در میادین بسکتبال را دارد، همانطور که نخستین وزنه بردار زن ایرانی بود که روی تخته جهانی رفت و وزنه زد، اینجا هم اولین بود؛ اولین بانوی پرستار وزنه برداری ایران. او این بار لباس قهرمانی سفید رنگ را بر تن کرده تا ثابت کند جامعه ورزش برای شکست کرونا، همپا و دوشادوش کادر درمانی می جنگد و از هیچ تلاشی فروگذار نیست. برای او، افتخارآفرینی فقط محدود به تخته و میدان ورزش نیست و این بار، قهرمانی را در عرصه خدمت به مردم در حوزه پرستاری دنبال می کند.

دختر وزنه‌بردار ایرانی که به جای تمرین به عنوان پرستار در کنار بیماران حضور دارد، از تجربه خود در شرایط سخت و متفاوت خود در بحران کرونا می‌گوید.

   

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه