رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
  • کد خبر : ۵۵۲۷
  • چاپ خبر : مدال طلای پورشیب ایران را قهرمان ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان کرد

مدال طلای پورشیب ایران را قهرمان ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان کرد

ذبیح الله پورشیب ملی پوش ایلامی تیم ملی کاراته ایران پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا گفت: 9 امتیاز من را ندادند و حریف من با کوچک‌ترین حرکت امتیاز می‌گرفت.

ذبیح الله پورشیب نخستین مدال طلای تیم ملی مردان و سومین طلای کاروان کاراته ایران را بدست آورد تا تیم کشورمان قهرمان ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان شود. به گزارش یاریزان؛ تیم ملی کاراته ایران با کسب ۳ طلا، یک نقره و یک برنز عنوان قهرمانی ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در […]

ذبیح الله پورشیب نخستین مدال طلای تیم ملی مردان و سومین طلای کاروان کاراته ایران را بدست آورد تا تیم کشورمان قهرمان ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان شود.

به گزارش یاریزان؛ تیم ملی کاراته ایران با کسب ۳ طلا، یک نقره و یک برنز عنوان قهرمانی ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در مسکو را بدست آورد. پس از ایران اسپانیا با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز در رده دوم ایستاد و آذربایجان با ۲ طلا و یک برنز رده سوم را از آن خود کرد.

لازم به یادآوری است که در این دوره از رقابت ها سارا بهمنیار، رزیتا علیپور و ذبیح الله پورشیب طلایی های ایران بودند. همچنین سجاد گنج زاده و بهمن عسگری نیز به مدال نقره و برنز دست یافتند تا ایران با ۵ مدال در مجموع مردان و زنان عنوان قهرمانی را بدست آورد.

در روز پایانی رقابت های لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ در مسکو، ذبیح الله پورشیب کاپیتان ایلامی تیم ملی کاراته ایران با نتیجه ۲ – ۲ (پیروزی در قانون سنشو) مقابل ریتارو آراگا از ژاپن موفق به کسب مدال طلای وزن ۸۴- کومیته مردان شد.

این نخستین مدال طلای تیم ملی مردان و سومین طلای کاروان کاراته ایران در مسابقات کاراته وان مسکو بود.

پورشیب در این دوره از مسابقات، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کایکو رودریگرز از برزیل را ۲ بر صفر شکست داد. پورشیب در دورن سوم مقابل الخاندرو مولینا از اسپانیا پیروز شد. کاپیتان تیم ملی در دور چهارم به مصاف اروز میجالکویچ از صربستان رفت با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد. پورشیب در نیمه نهایی نیز ۵ بر یک جسی داکوستا از فرانسه را مغلوب کرد و راهی فینال مسابقات شد.

جدول توزیع مدال ها در پایان ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۱۹ به شرح زیر است:
۱. ایران ۳ طلا- یک نقره- یک برنز
۲. اسپانیا ۲ طلا- یک نقره- ۲ برنز
۳. آذربایجان ۲ طلا- یک برنز
۴. ژاپن یک طلا- ۴ نقره – ۵ برنز
۵. روسیه یک طلا- یک نقره- ۲ برنز
۶. ترکیه یک طلا- یک نقره- یک برنز
۷. فرانسه یک طلا- ۲ برنز
۸. اوکراین و مقدونیه یک طلا
۹. قزاقستان یک نقره- ۳ برنز
۱۰. چین و ایتالیا یک نقره- ۲ برنز

این بهترین عملکرد کاراته ایران در ۶ مرحله لیگ برتر کاراته وان سال ۲۰۱۹ است. تا پیش از این کاراته ایران در مجموع مردان و زنان نتوانسته بود به ۳ طلا دست یابد.

نتایج ایران در ۵ مرحله گذشته لیگ برتر کاراته وان سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

مرحله اول، پاریس فرانسه : (یک طلا، ۳ نقره و ۲ برنز)
مرحله دوم، دبی امارات: (یک طلا، ۲ نقره و ۷ برنز)
مرحله سوم، مراکش (یک طلا، یک‌ نقره و ۳ برنز)
مرحله چهارم، شانگهای چین: (یک طلا، ۳ نقره و ۴ برنز)
مرحله پنجم، توکیو ژاپن: ( یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز)

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه