رفتن به بالا
  • سه شنبه - 14 تیر 1401 - 12:25
  • کد خبر : ۱۲۵۴۶
  • چاپ خبر : اعضای کمیته فنی مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی مشخص شدند

اعضای کمیته فنی مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی مشخص شدند

اسامی نفرات دعوت شده، جهت شرکت در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد بزرگسالان جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی گیران کرمانشاهی از سوی کادر فنی تیم ملی اعلام شد.

اعضای کمیته فنی مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران مشخص شدند + اسامی نفرات شرکت کننده و شرایط برگزاری

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

اعضای کمیته فنی مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران مشخص شدند.

به گزارش یاریزان و با اعلام فدراسیون کشتی، مرحله نهایی چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد در اوزان ۶۱، ۸۶، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم و کشتی فرنگی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم روز یکشنبه صبح روز ۱۹ تیرماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود.

 

------------------------------------

محمد بنا و بهروز حضرتی پور بعنوان اعضای کمیته فنی در کشتی فرنگی و پژمان درستکار و احسان امینی بعنوان اعضای کمیته فنی در کشتی آزاد حضور خواهند داشت.

 

لیست اسامی نفرات شرکت کننده در این مسابقات و شرایط برگزاری مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی به شرح زیر است:

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

وزن‌کشی این رقابت‌ها ساعت ۷:۳۰ الی۸ در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده انجام می‌شود و رقابت‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز خواهد شد.

 

کشتی آزاد:

وزن ۶۱ کیلوگرم:
با استناد به حالت سوم از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری و داریوش حضرتقلی‌زاده به مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی کشتی راه پیدا کرده‌اند.

حالت سوم چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۶۱ کیلوگرم اشاره می‌کند:
اگر ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های قهرمانی آسیا به مدال طلا دست پیدا نکند، باید در جام تختی حضور پیدا کند که در این حالت با توجه به اینکه تمامی مدعیان حضور دارند، اگر نفر اول قهرمانی کشور در جام‌تختی هم به مدال طلا برسد، به عنوان ملی‌پوش معرفی خواهد شد در غیر این صورت دارنده مدال طلای قهرمانی کشور به همراه کشتی‌گیر ایرانی که بالاترین عنوان (مدالی) در مسابقات جام تختی را به دست آورده است، در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی حضور پیدا خواهد کرد.

با این تفاسیر بین رضا اطری و داریوش حضرتقلی‌زاده مسابقه رو در رو برگزار خواهد شد و اگر اطری در مبارزه اول به برتری برسد، دوبنده تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی صربستان را به دست خواهد آورد و در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی‌گیری خواهد رسید که به دو پیروزی از سه مبارزه برسد.

توضیح: به دلیل اینکه رضا اطری در دو رقابت انتخابی جام تختی و رقابت های بین المللی جام‌تختی که با حضور تمامی مدعیان داخلی از جمله داریوش حضرتقلی‌راده به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده است، این امتیاز برای وی در نظر گرفته شده است که در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی با پیروزی در مبارزه اول مقابل حضرتقلی‌زاده به دوبنده تیم‌ملی برسد، اما حضرتقلی‌زاده برای دسیدن به دوبنده تیم‌ملی جهت حضور در رقابت‌های جهانی صربستان، باید دو بار مقابل اطری به پیروزی دست پیدا کند.
رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۸۶ کیلوگرم:
با توجه به مصدومیت محسن مصطفوی قهرمان کشور و دارنده مدال برنز رقابت‌های قهرمانی آسیا و تائید مصدومیت این کشتی گیر توسط پزشک معتمد فدراسیون در رقابت‌های قهرمانی آسیا، جواز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی به این کشتی‌گیر داده شده است.
در مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی بین علیرضا کریمی و محسن مصطفوی یک دیدار برگزار خواهد شد و برنده این دیدار به مصاف حسن یزدانی خواهد رفت که در این مرحله اگر حسن یزدانی در مبارزه اول به برتری برسد، دوبنده تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی صربستان را به دست خواهد آورد و در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی‌گیری خواهد رسید که به دو پیروزی از سه مبارزه برسد.

با توجه به اینکه حسن یزدانی هفته گذشته سر وزن قانونی در رقابت های رنکینگ اتحادیه جهانی در قزاقستان به میدان رفته و فاصله ی کم زمانی تا رقابت های انتخابی تیم ملی و همچنین اولویت کادر فنی برای حفظ سرمایه های کشتی از لحاظ شرایط جسمانی و فنی، رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن با ۲ کیلو ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۹۲ کیلوگرم:

با استناد به حالت اول از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۹۲ کیلوگرم،
بین امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا و مهدی حاجیلوئیان قهرمان جام‌تختی یک دیدار برگزار خواهد شد و برنده این دیدار به مصاف کامران قاسم‌پور خواهد رفت که در این مرحله اگر قاسم‌پور در مبارزه اول به برتری برسد، دوبنده تیم‌ملی در رقابت‌های جهانی صربستان را به دست خواهد آورد و در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی گیری خواهد رسید که به دو پیروزی از سه مبارزه برسد.

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم:
با استناد به حالت اول از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۹۷ کیلوگرم، رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی کشتی بین محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج برگزار خواهد شد. در صورت پیروزی گلیج وی ملی پوش این وزن خواهد شد و در صورت شکست گلیج دوبنده تیم‌ملی در این وزن به کشتی‌گیری خواهد رسید که به ۲ پیروزی از ۳ مبارزه دست پیدا کند.

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم:
با استناد به حالت اول از چرخه انتخابی تیم‌ملی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، بین یداله محبی دارنده مدال طلای رقابت‌های قهرمانی ایران و امیررضا معصومی نفر اول جام تختی یک دیدار برگزار خواهد شد و برنده این دو کشتی گیر به مصاف امیرحسین زارع خواهد رفت که در صورتی‌که در مبارزه اول زارع برنده شود، دوبنده تیم‌ملی را به دست خواهد آورد؛ در غیر این صورت دوبنده تیم‌ملی به کشتی گیری خواهد رسید که به ۲ پیروزی از ۳ مبارزه دست پیدا کند.

رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌ملی در این وزن بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

 

کشتی فرنگی:

با توجه به برگزاری پنج مرحله از چرخه ی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی، در خصوص وزن ۱۳۰ کیلوگرم مقرر گردید در تاریخ ۱۹ تیرماه در ششمین مرحله از چرخه انتخابی، مسابقه بین امین میرزازاده و علی اکبر یوسفی برگزار شود.

الف) با توجه به پیروزی امین میرزازاده در رقابت های بین المللی تورلیخانوف قزاقستان مقابل یوسفی، در صورتی که وی به یک به پیروزی برسد، بعنوان نفر برتر شناخته می شود.

ب) یوسفی برای ملی پوش شدن باید ۲ پیروزی مقابل میرزازاده بدست آورد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی