رفتن به بالا
  • دوشنبه - 3 شهریور 1399 - 12:25
  • کد خبر : ۷۴۵۳
  • مشاهده :  396 بازدید
  • چاپ خبر : ۶ پروژه ورزشی آماده افتتاح و بهره برداری در هفته دولت
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان:

۶ پروژه ورزشی آماده افتتاح و بهره برداری در هفته دولت

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: 200 میلیون تومان اعتبار به منظور خرید تجهیزات ورزشی و یک پیست کوب به هیات اسکی استان کردستان داده می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: سرانه فضای ورزشی استان کردستان از سال ۹۲ تا کنون ارتقای ۱۶ پله ای را به خود دیده است و هم اکنون نیز ۶ پروژه ورزشی آماده افتتاح و بهره برداری است. به گزارش یاریزان؛ حامد جولایی روز شنبه یکم شهریورماه در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه استان اظهار […]

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: سرانه فضای ورزشی استان کردستان از سال ۹۲ تا کنون ارتقای ۱۶ پله ای را به خود دیده است و هم اکنون نیز ۶ پروژه ورزشی آماده افتتاح و بهره برداری است.

به گزارش یاریزان؛ حامد جولایی روز شنبه یکم شهریورماه در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: سال گذشته ١٧٠ نفر به اردوهای تیم‌های ملی دعوت شدند و ۶١ نفر در تیم ملی ماندند و ۶٩ داور کردستانی هم به مسابقات بین‌المللی اعزام شدند.

وی افزود: پارسال ٢٢٠ کلاس مربیگری برگزار شد و در حال حاضر هم چهار هزار و ۶۵٨ مربی در استان فعالیت مربیگری می‌کنند.

جولایی اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۶۳ داور رسمی در استان وجود دارد و ۴٧٠ باشگاه خصوصی هم تاکنون مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سه هزار نفر در جریان شیوع کرونا آسیب جدی دیدند، گفت: ۲۹ باشگاه ورزشی نیز به دلیل آسیب‌های ناشی از کرونا تسهیلات دریافت کردند.

جولایی یادآور شد: اعتبارات استانی و ملی ورزش استان سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان بوده که شامل ۶۰ میلیارد تومان استانی و ۲۰ میلیارد تومان ملی بوده است.

وی با تشکر از استاندار کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اظهار داشت: سالن ۶ هزار نفری سنندج که پروژه‌ای ملی بود با کمک‌های استانداری سرعت بیشتری پیدا کرد و آماده افتتاح است.

جولایی گفت: در سال ۹۲ رتبه سرانه فضای ورزشی استان کردستان در رده ۲۹ کشور بوده که با پگیری‌ها و تخصیص اعتبارات توانستیم طرح‌های ورزشی متعددی را به بهره‌برداری برسانیم و امروز به رده سیزدهم کشور از این نظر رسیده‌ایم.

وی افزود: سه دهم (۳۰ سانتیمتر) مترمربع به سرانه فضای ورزشی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اضافه شده و اکنون به پنج دهم مترمربع به ازای هر نفر رسیده است.
جولایی اضافه کرد: ۱۶۰ خانه ورزش روستایی در دوران دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده که پیش از آن به تعداد انگشتان دست بود بنابراین تقریبا هر ماه سه یا چهار خانه ورزش روستایی به بهره برداری رسیده و ۱۳ خانه ورزشی روستایی هم در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان یادآور شد: ‌در زمینه ماده ۲۷ اولین دستگاه در استان و کشور بودیم که آن را اجرا کردیم و پنج طرح را به بخش خصوصی واگذار کردیم که دولت نیز به سه طرح سه میلیارد تومان کمک کرد.

جولایی گفت: اولین دستگاهی هستیم که مجمع خیرین ورزش را راه‌اندازی کرد و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم از این طریق جذب شده و ۲ زمین هم خیرین به ورزش استان اهدا کردند که به چمن مصنوعی تبدیل می‌شود.

وی تاکید کرد: زمین چمن کانی سانان مریوان، زورخانه سروآباد و زورخانه حسن‌آباد یاسوکند، دو پروژه چمن مصنوعی و سالن ۶ هزار نفری سنندج طرح‌هایی است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: سالن ۶ هزار نفری سنندج که از مهمترین سالن‌های کشور است با هزینه ۷۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ساخته شده و ارزش آن ۱۶۳ میلیارد تومان است.

وی با انتقاد از بخش خصوصی استان کردستان یادآور شد: ‌شاهد حضور واحدهای تولیدی مهمی در استان کردستان هستیم اما تمایلی برای کمک به ورزش استان ندارند.
جولایی افزود:‌ دو جلسه در استانداری با حضور مسوولین واحدهای پتروشیمی، لاستیک بارز و تراکتورسازی برگزار شد که استاندار کردستان از این واحدها خواست به ورزش کمک کنند اما ما شاهد کمک‌های ناچیز ۲۰ میلیون و ۳۰ میلیون تومانی از طرف این واحدها بودیم.

وی گفت: ۲۰۰ مکان سرپوشیده و ۱۲۰ مکان ورزشی روباز و مجموعا ۳۲۰ مکان ورزشی در اختیار ورزش و جوانان قرار دارد.

جولایی در رابطه با حضور والیبال کردستان در لیگ برتر هم اضافه کرد: تلاش می‌کنیم حامی مالی تیم را راضی کنیم که به حمایت از تیم ادامه دهد که در این راستا امروز هم جلسه‌ای با آنها داریم.

وی یادآور شد: در حوزه جوانان هم ۷۰ سازمان مردم نهاد در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند اما اعتبارات ما در این حوزه ۹۰۰ میلیون تومان و ناچیز است که فقط می‌توانیم به برگزاری کارگاه‌ها آن را اختصاص دهیم.

جولایی تاکید کرد: سازمان‌های مردم نهاد استان کردستان توانستند در زمینه کمک مومنانه با توزیع ۶ هزار بسته در کشور رتبه اول را کسب کنند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه