رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 6 خرداد 1400 - 00:05
  • کد خبر : ۱۰۳۱۰
  • چاپ خبر : چهار مدال برنز بوکسور های ایرانی در آسیا قطعی شد
در پایان مرحله یک‌چهارم نهایی؛

چهار مدال برنز بوکسور های ایرانی در آسیا قطعی شد

به گزارش یاریزان؛ فدراسیون جهانی بوکس ( ایبا ) شرایط سنی جهت شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی بوکس در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد.

چهار بوکسور ایران مدال برنز خود را در اوزان مختلف رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا به میزبانی دبی امارات قطعی کردند.

چهار بوکسور ایران مدال برنز خود را در اوزان مختلف رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا قطعی کردند.

به گزارش یاریزان؛ رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا از روز دوشنبه در دبی امارات آغاز شده و تا هفت روز ادامه خواهد داشت. تیم ایران با هشت بوکسور در این رویداد مهم شرکت کرده است.

چهارشنبه شب، دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی پیگیری شد و نمایندگان ایران روی رینگ رفتند.

ابتدا، امید احمدی‌صفا بوکسور باتجربه ایران در وزن ۵۲ کیلوگرم روی رینگ رفت و برابر آزائت اوسنالیف از قرقیزستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت، اما در ادامه نمایندگان ایران عملکرد درخشانی داشتند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم دانیال شه‌بخش بوکسور خوش‌تکنیک کشورمان که در دور نخست حریف پرقدرت قزاقستانی را شکست داده بود رو در روی طارق العنزی کویتی قرار گرفت و در راند دو با ناک‌اوت به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. دانیال در نیمه‌نهایی رقیبی از هند مبارزه می‌کند.

در وزن ۶۹ کیلوگرم مسلم مقصودی به مصاف ویکاش کریشان از هند رفت و با وجود ارائه مبارزه‌ای نزدیک و جانانه با رای داورن بازنده شد. بوکسور هندی طلای بازی‌های آسیایی، طلای جوانان جهان، نقره قهرمانی آسیا، برنز المپیک و چندین مدال دیگر در کارنامه دارد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سیدشاهین موسوی که به علت قرار گرفتن در سید دو با یک دور استراحت مواجه شده بود در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بولتائف از تاجیکستان رفت و حریف را به خوبی کنترل کرد و برنده شد. بوکسور المپیکی ایران برای رسیدن به فینال، رقیبی از قزاقستان را پیش‌رو دارد.

اوج هنرنمایی تیم ایران در وزن ۸۱ کیلوگرم بود. میثم قشلاقی که از سوی گزاشگران مسابقات لقب تایسون ایرانی را گرفته است، شاخ غول را شکست داد و با برتری مقابل قهرمان جهان به نیمه‌نهایی قدم گذاشت.

پدیده بوکس ایران که در دور نخست بوکسور مطرح هندی را از پیش رو برداشته بود در تقابل با بکزاد نورتائولتوف قهرمان بوکس جهان از قزاقستان با نمایشی حساب شده، استفاده به موقع از ضربات سنگین و هدایت مناسب استکی به برتریی دست یافت و سزاوارانه به نیمه نهایی رسید و مدال برنزش قطعی شد. میثم در نیمه‌نهایی با نماینده قرقیزستان دیدار می‌کند.

در وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم پوریا امیری بوکسور جوان ایران پس از یک دور استراحت باید در مرحله یک‌چهارم نهایی رو در روی تارک آلماتروشی از امارات قرار می‌گرفت که بوکسور میزبان به بهانه مصدومیت انصراف داد تا امیری راهی نیمه‌نهایی شده و چهارمین برنز ایران را قطعی کند.

با این اوصاف شاگردان علیرضا استکی با نمایشی درخشان، چهار فرصت حضور در نیمه‌نهایی را به دست آورده و مدالشان را قطعی کردند تا نتیجه‌ای عالی را ثبت کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه