رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱
  • کد خبر : ۳۳۶۴
  • چاپ خبر : پگاه زنگنه برنزی شد / زنگنه: برای طلای المپیک ۲۰۲۰ تلاش خواهم کرد
وزن ۶۸-  کیلوگرم؛

پگاه زنگنه برنزی شد / زنگنه: برای طلای المپیک ۲۰۲۰ تلاش خواهم کرد

پگاه زنگنه کاراته‌کای کرمانشاهی تیم بانوان ایران در بازی‌ های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا توانست مدال برنز را کسب کند.   به گزارش یاریزان؛ پگاه زنگنه کاراته‌کای کرمانشاهی در ادامه رقابت‌های امروز (دوشنبه) کاراته بازی‌ های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در مبارزه رده‌بندی به مصاف “انگوین تی نگوان” از ویتنام رفت که توانست با حساب ۱۰ بر ۰ به […]

پگاه زنگنه کاراته‌کای کرمانشاهی تیم بانوان ایران در بازی‌ های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا توانست مدال برنز را کسب کند.

 

به گزارش یاریزان؛ پگاه زنگنه کاراته‌کای کرمانشاهی در ادامه رقابت‌های امروز (دوشنبه) کاراته بازی‌ های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در مبارزه رده‌بندی به مصاف “انگوین تی نگوان” از ویتنام رفت که توانست با حساب ۱۰ بر ۰ به پیروزی رسیده و مدال برنز را کسب کند.

 

کاراته‌کای کرمانشاهی وزن ۶۸-  کیلوگرم تیم بانوان ایران در مبارزه نخست(مرحله یک چهارم نهایی) خود به مصاف “گوزلیا گافوروا” از  قزاقستان رفت که در پایان بازی صفر بر صفر  به تساوی رسید اما حریف قزاق با قانون هانتی برنده بازی اعلام شد تا زنگنه شانس رسیدن به مرحله نیمه نهایی را از دست دهد.

 

اما با توجه به راهیابی حریف قزاق به فینال، زنگنه در مبارزه نخست مرحله شانس مجدد، موفق شد “دیلدور آنادوردیوا” ازبکستانی را ۳ بر صفر شکست دهد تا به دیدار رده‌بندی برسد.

 

زنگنه در حالی مدال برنز را بر گردن آویخت که در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ ضربه مغزی شده بود! ماشین برقی که ورزشکاران را به خوابگاه منتقل می کرد، در دهکده المپیک واژگون شد تا امید طلای ایران به شکلی عجیب و تاسف باری آسیب ببیند. زنگنه یک هفته در بیمارستان ماند و با قول های مختلف از مقامات روبرو شد که البته هیچ یک عملی نشدند.

 

پس از سه سال و نیم، او به کاراته برگشت اما به عنوان مربی تیم ملی؛ پستی که تمایلی به آن نداشت و خیلی زود هم از آن کنار رفت و بار دیگر به عنوان کاراته کا به تاتامی برگشت. پگاه زنگنه در این باره گفته بود: مربیگری آن چیزی نبود که دلم می‌خواست. عاشق مبارزه بودم و برگشتم روی تاتامی تا از صفر شروع کنم.

 

کاراته کای باتجربه ایران بار دیگر به اوج بازگشت و حریفان را یکی پس از دیگری شکست داد تا به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ برسد. او امروز در ۳۴ سالگی مدال برنز را از آن خود کرد اما این را کافی نمی داند؛ هدف پگاه قهرمانی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ۳۶ سالگی است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه