رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
  • کد خبر : ۹۸۱۶
  • چاپ خبر : پورشیب مدال طلای تیم ملی ایران را در رقابت های کاراته وان استانبول بر گردن آویخت
چشمک کاپیتان ایلامی به المپیک؛

پورشیب مدال طلای تیم ملی ایران را در رقابت های کاراته وان استانبول بر گردن آویخت

ذبیح الله پورشیب ملی پوش ایلامی تیم ملی کاراته ایران پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا گفت: 9 امتیاز من را ندادند و حریف من با کوچک‌ترین حرکت امتیاز می‌گرفت.

ذبیح الله پورشیب کاپیتان ایلامی تیم ملی کاراته ایران مدال طلای مسابقات کاراته وان استانبول را از آن خود کرد.

ذبیح الله پورشیب کاپیتان ایلامی تیم ملی کاراته ایران مدال طلای مسابقات کاراته وان استانبول را از آن خود کرد.

به گزارش یاریزان؛ پس از غیبت “دانیار یولداشف” کاراته کای قزاقستانی در دیدار فینال وزن ۸۴- موجب شد که ذبیح الله پورشیب کاپیتان ایلامی تیم ملی کاراته ایران، عنوان قهرمانی کاراته وان استانبول ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دهد. این نخستین طلای تیم ملی کاراته ایران در استانبول بود.

نماینده کشور قزاقستان به دلیل مصدومیت نتوانست امروز در فینال کاراته وان استانبول به روی تاتامی برود.

کاپیتان ایلامی تیم ملی کاراته ایران پیش از این در مسابقات کاراته وان امارات برابر یولداشف قزاق به برتری دست یافته بود.

پورشیب در وزن ۸۴- در استانبول به ترتیب برابر دانیل جورجی از مجارستان، ولید دقالی از بلژیک، میشل مارتینا از ایتالیا و ایوان کویچ از کرواسی به برتری رسید تا جواز حضور در فینال کاراته وان استانبول را بدست آورد.

 

ذبیح‌الله پورشیب متولد ۲۷ تیر ۱۳۵٧ و اهل شهرستان سیروان در استان ایلام در ایران است.

ذبیح الله پورشیب در رده های مختلف تیم های ملی کاراته زیر نظر مربیان مطرحی همچون سید شهرام هروی، علیرضا کتیرایی، مجید عبدالحسینی، مهران بهنام فر، غلامرضا دباغیان و حسین روحانی فعالیت داشته است.

وی در سال ۱۳۷۵ ورزش کاراته را در باشگاه ۱۷ شهریور سالن نیرو نشاط زیر نظر مربی ایلامی احمد کریمی راد آغاز کرد و اولین مدال رسمی خود را در سال ۱۳۷۸ در مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی در استان کرمان به دست آورد.

ذبیح الله پورشیب تاکنون بیش از ۲۳ مدال در رشته کاراته به دست آورده است که ۱۴ مدال آن طلا بوده و ۹ مدال طلای آسیایی و دو طلای جهانی از افتخارات این ورزشکار قهرمان ایلامی است. از مهم‌ترین افتخارات وی می‌توان به کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی گوانگجو در سال ۲۰۱۰، مدال برنز قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۲، مدال نقره المپیک رزمی جهان در سال ۲۰۱۳، کسب مدال طلای دانشجویان جهان در سال ۲۰۱۴ و طلای امیدهای جهان در سال ۲۰۰۷ اشاره کرد.

در آخرین رتبه‌بندی اعلام شده فدراسیون جهانی کاراته ذبیح الله پورشیب در رتبه ۲ وزن -۸۴ کیلوگرم و رتبه ۲ رنکینگ المپیکی وزن آخر (وزن +۷۵ کیلوگرم) قرار دارد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه