رفتن به بالا
  • دوشنبه - 5 آبان 1399 - 18:36
  • کد خبر : ۷۸۷۵
  • چاپ خبر : هامون درفشی پور : به زودی به ایران برمی‌گردم / کاراته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است
قید چیزی را نزده‌ام؛

هامون درفشی پور : به زودی به ایران برمی‌گردم / کاراته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است

به گزارش یاریزان؛ هامون درفشی‌پور دارنده مدال برنز مسابقات جهانی کاراته گفت: با درست شدن کارهای اقامتم در کانادا حضور دارم و اصلا قصد تغییر تابعیت ندارم. مهاجرت

هامون درفشی پور دارنده مدال برنز کاراته جهان گفت: قید چیزی را نزده‌ام و به زودی مجدداً به ایران بازخواهم گشت چرا که این رشته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است.

هامون درفشی پور دارنده مدال برنز کاراته جهان گفت: قید چیزی را نزده‌ام و به زودی مجدداً به ایران بازخواهم گشت چرا که این رشته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری تسنیم، هامون درفشی‌پور ملی‌پوش کرمانشاهی سابق کاراته ایران آبان ماه سال گذشته و تنها یک سال پس از کسب نخستین مدال جهانی خود تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفت تا فصل جدید زندگی خود را در این کشور آغاز کند. مهاجرتی که البته طبق گفته درفشی‌پور تنها برای ادامه زندگی بود و او در مصاحبه با تسنیم (اینجا بخوانید) بر این موضوع تاکید کرد و از عدم تغییر تابعیت خبر داد. درفشی‌پور در ماه‌های گذشته با سمیرا ملکی‌پور ملی‌پوش و مربی سابق تیم ملی کاراته ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد تا به نظر برسد دیگر قصد بازگشت به ایران را نخواهد داشت.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی اسپانیا در خصوص شرایط این روزهای خود به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گفت: زندگی جدیدی را با همسرم در کانادا آغاز کردم. همسرم نیاز به تعریف ندارد، چرا که مدال‌آور بازی‌های آسیایی‌ است و در مربیگری نیز در کادرفنی تیم ملی بانوان حضور داشته است. او علاوه بر اینکه شریک زندگی خوبی‌ است، مربی خوبی نیز هست و در این روزهای که بیماری کرونا باعث شده کسی حاضر به ریسک نباشد، به عنوان حریف تمرینی و مربی فنی خوب در کنارم حضور دارد.

وی در مورد آینده ورزشی‌ خود تصریح کرد: هنوز ۲۷ ساله هستم و در این شرایط سنی به راحتی تا چند سال آینده می‌توانم مسابقه بدهم و قصد انجام این کار را نیز دارم. با وجودی که در دوره گذشته مسابقات جهانی کاراته روی سکوی جهانی رفتم، اما باور دارم کاراته مدال‌های بیشتر و بزرگتری را به من بدهکار است. در حال حاضر به خاطر کرونا حدود ۹ ماه است که تمامی مسابقات کاراته تعطیل شده، اما به محض برگزاری مسابقات در سال ۲۰۲۱ با شرایطی بهتر در مسابقات شرکت خواهم کرد.

دارنده مدال برنز جهان در خصوص اینکه قصد مبارزه برای کشور دیگری را خواهد داشت، گفت: اصلاً اینطور نیست که نخواهم به ایران بازگردم و به زودی با بهتر شدن شرایط به ایران سفر خواهم کرد. شروع زندگی جدید من در کانادا مصادف با آغاز بیماری کرونا بود و همین موضوع باعث شد سفر به ایران تا حدود زیادی سخت باشد. از طرفی در ایران اردوی تیم ملی تعطیل بود، اما به زودی زود به ایران باز خواهم گشت و مسابقه را بهتر از قبل پیگیری می‌کنم و مسابقه خواهم داد.

درفشی‌پور خاطرنشان کرد: کاراته جزیی از من است و هنوز مدال‌هایی که می‌خواهم را در این رشته به دست نیاورده‌ام. قطعاً به زودی زود و در چند ماه آینده به ایران باز خواهم گشت. در این مدت نیز تمرینات خود را در کانادا پیگیری می‌کنم و با بازگشت به ایران نیز این کار را در کشورمان انجام خواهم داد. قید هیچ چیز را نزدم و هیچ وقت نیز عادت نداشتم برای رسیدن به اهداف خود کوتاه بیایم.

ملی‌پوش سابق کشورمان در خصوص اینکه کاراته ایران همچنان می‌تواند روی حضور او در تیم ملی حساب کند، گفت: چرا که نه؛ حتماً دوست دارم مجدداً در تیم ملی حضور داشته باشم. مسیر من قطعاً درخشان‌تر از گذشته ادامه خواهد داشت و با شروع مسابقات با شرایط بهتر نسبت به گذشته در رقابت‌ها حضور خواهم داشت.

درفشی‌پور در خصوص برنامه‌های سمیرا ملکی‌پور برای آینده گفت: قطعا همراه با همسرم یک باشگاه ورزشی در کانادا راه‌اندازی خواهیم کرد. شاید اگر کرونا نبود تا الان این کار را انجام داده بودیم اما این ویروس منحوس تمام برنامه‌های ما را به هم ریخت. با بهتر شدن شرایط همانطور که در ایران یک باشگاه راه‌اندازی کردیم، یک باشگاه خوب نیز در کانادا افتتاح خواهیم کرد. سمیرا در کنار من مربیگری می‌کند و علاوه بر راهنمایی‌، حریف تمرینی خوبی نیز برای من است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


Comments are closed.