رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
  • کد خبر : ۹۹۵۷
  • چاپ خبر : نتایج روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا
به میزبانی قزاقستان؛

نتایج روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا

به گزارش یاریزان؛ در روز نخست این مسابقات پژمان پشتام، ناصر علیزاده و علی اکبر یوسفی در اوزان 77، 87 و 130 کیلوگرم به مدال طلا، میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم به مدال نقره و پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. نتایج کشتی گیران ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا به شرح زیر است: در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این مرحله مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

سی و یکمین دوره رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از امروز و به مدت ۲ روز در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می شود.

سی و یکمین دوره رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از امروز و به مدت ۲ روز در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می شود.

به گزارش یاریزان؛ در روز نخست این مسابقات پژمان پشتام، ناصر علیزاده و علی اکبر یوسفی در اوزان ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال نقره و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج کشتی گیران ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دادمرز در این مرحله مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۷ المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۵ از سد هان جائه چانگ از کره جنوبی گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل سلطان آسیتولی از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۳ و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، پشتام در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۷ مقابل سینگ گورپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال دالر رضازاده از تاجیکستان بود که به روی تشک حاضر نشد و پشتام نیز به مدال طلا رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در کشتی بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر ۴ از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. علیزاده در این دیدار با نتیجه ۳ بر یک مقابل آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان به پیروزی رسید و به مدال طلا رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا دست یافت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۵ سهراب فاتویف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. حریف یوسفی در این دیدار علیمخان سیزدیکوف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۱ از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

اسامی نفرات برتر پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- ایو شیوتانی (ژاپن) ۲- الهام بهرام اف (ازبکستان) ۳- نورمحمد عبداله یف (قرقیزستان) و پویا دادمرز (ایران)
۶۳ کیلوگرم: ۱- سلطان آسیتولی (قزاقستان) ۲- میثم دلخانی (ایران) ۳- جیوچی هیانگ (چین تایپه) و هان جائه چانگ (کره جنوبی)
۷۷ کیلوگرم: ۱- پژمان پشتام (ایران) ۲ – دالر رضازاده (تاجیکستان) ۳- دمیو ژادرایف (قزاقستان) و کایراتبک توگولبایف (قرقیزستان)
۸۷ کیلوگرم: ۱- ناصر علیزاده (ایران) ۲- آتابک عزیزبیکوف (قرقیزستان) ۳- رستم آساکولوف (ازبکستان) و سئونگ هوان لی (کره جنوبی)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- علی اکبر یوسفی (ایران) ۲– علیمخان سیزدیکوف (قزاقستان) ۳- مورات رامونوف (قرقیزستان) و مین جون کیم (کره جنوبی)

در پایان روز نخست این رقابت ها، تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز و ۱۱۰ امتیاز در صدر جدول رده بندی تیمی قرار دارد و تیم های قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان و ژاپن به ترتیب با ۷۶، ۷۵، ۶۱ و ۵۳ امتیاز در جایگاه های دوم تا پنجم قرار دارند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه