رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  • کد خبر : ۹۴۷۷
  • چاپ خبر : مهاباد قهرمان رقابت های سنگ نوردی استان آذربایجان غربی شد
در دو رشته بولدرینگ و سرطناب؛

مهاباد قهرمان رقابت های سنگ نوردی استان آذربایجان غربی شد

ثریا شهبازی رئیس هیات کوهنوردی استان کرمانشاه : پروژه احداث دیواره سنگنوردی کرمانشاه که به علت شرایط جوی و نبود اعتبار تاحدودی متوقف شده، پس از تعطیلات نوروز از سرگرفته می‌شود.

رییس هیات کوهنوردی مهاباد گفت: تیم مهاباد در مسابقات سنگ‌ نوردی آذربایجان‌غربی در هر ۲ رشته ” بولدرینگ ” و ” سرطناب ” عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

رییس هیات کوهنوردی مهاباد گفت: تیم مهاباد در رقابت های سنگ‌ نوردی استان آذربایجان غربی در دو رشته ” بولدرینگ ” و ” سرطناب ” در جایگاه قهرمانی ایستاد.

به گزارش یاریزان؛ دیاکو افشردل روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: مسابقات سنگنوردی آذربایجان‌غربی با حضور ۳۵ شرکت کننده از شهرهای مختلف استان به منظور انتخاب تیم منتخب استان برای رقابت‌های کشوری به میزبانی سالن اختصاصی سنگنوردی کوثر مهاباد در ۲ بخش سرطناب و بولدرینگ در ۲ گروه بانوان و آقایان برگزار شد.

وی ادامه داد: تیم سنگنوردی مهاباد در دو بخش و در دو گروه مردان و زنان موفق به کسب عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها شد.

رییس هیات کوهنوردی مهاباد اظهار داشت: شهاب احمد زاده از باشگاه اوراز مهاباد، سیاوش گل محمدی از باشگاه آریاز مهاباد و کامیار لاجانی از باشگاه زاگرس مهاباد به ترتیب در رتبه اول تا سوم بخش سرطناب مردان را کسب کردند.

افشردل اضافه کرد: کامیار حسینی از باشگاه زاگرس مهاباد، سیاوش گل محمدی از باشگاه آریاز مهاباد و شهاب احمد زاده از باشگاه اوراز مهاباد نیز به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم رشته بولدرینگ مردان قرار گرفتند.

وی همچنین ادامه داد: هیرو پیشان ، اسرین مظلومی و شیبا فرهاد هر سه از مهاباد در جایگاه اول تا سوم رشته سرطناب بانوان و هیرو پیشان، شیبا فرهاد و اسرین مظلومی نیز به ترتیب در مقام اول تا سوم رشته بولدرینگ بانوان قرار گرفتند.

افشردل اضافه کرد: مسابقات کشوری سنگنوردی اوایل اسفند ماه جاری به میزبانی اصفهان در ۲ بخش مردان و زنان برگزار خواهد شد.

سنگ‌نوردی رشته‌ای است که ورزشکار با استفاده از طناب و ابزار فنی مخصوص اقدام به بالا و پایین رفتن یا حرکت افقی بر روی صخره یا دیواره‌های سالنی می‌کند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه