رفتن به بالا
  • دوشنبه - 12 دی 1401 - 13:27
  • کد خبر : ۱۴۷۶۶
  • مشاهده :  66 بازدید
  • چاپ خبر : فهرست مواد و روش های ممنوعه ۲۰۲۳ از سوی وادا اعلام شد
همزمان با آغاز سال نو میلادی انجام شد؛

فهرست مواد و روش های ممنوعه ۲۰۲۳ از سوی وادا اعلام شد

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ تاکید دارد که اولین و اساسی ترین گام در راه مبارزه با دوپینگ، آموزش و اطلاع رسانی جامع و کافی به همه افراد درگیر ورزش شامل ورزشکاران، مربیان، نیروهای پشتیبان، سرپرستان تیم ها و در ورزشکاران جوان تر والدین ایشان است. آموزش ها شامل منطق مبارزه با دوپینگ، تعاریف دوپینگ، آشنایی با روند نمونه گیری، حقوق ورزشکار در موارد مربوطه، قوانین و مقررات آژانس یا کد وادا، عوارض و اثرات سوء دوپینگ بر سلامت افراد و در نهایت محرومیت های ورزشی و اجتماعی ناشی از ارتکاب تخلفات است. وظایف ورزشکاران و نیروهای پشتیبان ایشان به وضوح در فصول مربوطه تشریح شده است، که مهم ترین آنها عبارتند از:

همزمان با آغاز سال نو میلادی فهرست مواد و روشهای ممنوعه سال ۲۰۲۳ وادا اعلام شد و از امروز اجرایی و قابل استناد دهی خواهد بود.

همزمان با آغاز سال نو میلادی فهرست مواد و روش های ممنوعه سال ۲۰۲۳ وادا اعلام شد و از امروز اجرایی و قابل استناد دهی خواهد بود.

به گزارش یاریزان و به نقل از ایران نادو؛ هر سال آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در روز اول ژانویه (مصادف با ۱۱ دی ماه) فهرست جدید مواد و روش های ممنوعه را اعلام و اجرایی می نماید.

این فهرست دو ضمیمه نیز دارد که ضمیمه اول شامل خلاصه تغییرات فهرست نسبت به سال گذشته و ضمیمه دوم فهرست داروها و روش هایی است که در فهرست ممنوعه نیستند، اما وادا در سال ۲۰۲۳ آنها را مورد پایش قرار می دهد.

کارشناسان ایران نادو هر ساله این مجموعه را ترجمه و در وب سایت www.iranado.ir در بخش راهنمای ورزشکار برای استفاده عموم قرار می دهند.

 

برای مشاهده، دانلود و دسترسی سریع PDF روی لینک های آبی رنگ زیر کلیک (لمس) کنید :

 

مشاهده لیست مواد و روش های ممنوع در سال ۲۰۲۳

مشاهده خلاصه تغییرات فهرست مواد و روشهای ممنوعه ۲۰۲۳

مشاهده فهرست پایش (مانیتورینگ) سال ۲۰۲۳


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه