رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  • کد خبر : ۱۰۱۹۲
  • چاپ خبر : شرایط حضور در فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان اعلام شد
از سوی فدراسیون؛

شرایط حضور در فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان اعلام شد

مدیر روابط عمومی هیات هندبال آذربایجان‌غربی: مبینا حسن‌نژاد، دختر نوجوان اهل شهرستان خوی به عنوان پدیده‌ لیگ برتر هندبال کشور در سال گذشته انتخاب شد.

فدراسیون هندبال شرایط شرکت در فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان ایران را اعلام کرد.

فدراسیون هندبال شرایط شرکت در فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان ایران را اعلام کرد.

به گزارش یاریزان؛ فدراسیون هندبال در اطلاعیه ای به مدیران عامل باشگاه های فرهنگی – ورزشی شهید شاملی کازرون، فولاد مبارکه سپاهان، اشتاد سازه مشهد، تأسیسات دریایی تهران، کربنات سدیم فیروزآباد، سنگ آهن بافق، زغال سنگ البرز شرقی و آتریسا تهران شرایط و ضوابط برگزاری مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان در فصل ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

 

شرایط حضور در فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان به این شرح است:

۱- مسابقات با شرکت ۸ تیم برگزار خواهد شد.

۲- داشتن مجوز کمیسیون ماده ۵ جهت شرکت در مسابقات الزامی است.

۳-زمان شروع مسابقات دهه اول مهرماه سال جاری است.

۴-پایان مسابقات اسفند ماه ۱۴۰۰ است.

۵-در صورت مساعد بودن شرایط و گرفتن مجوز از ستاد کرونا مسابقات به صورت رفت و برگشت در غیر این صورت بصورت متمرکز برگزار خواهد شد.

۶- هر تیم می‌تواند از ۲۶ بازیکن استفاده نماید (۱۴ بازیکن بزرگسال یا آزاد، ۶ بازیکن امید و۶ بازیکن جوان و نوجوان که می بایست ۵۰ % از بازیکنان جوان و نوجوان در ابتدای فصل معرفی شود)

۷- نحوه برگزاری مسابقات در زمان قرعه کشی مشخص خواهد شد

۸- مبلغ ورودیه مسابقات-/۰۰۰/۰۰۰/۴۵۰ ریال معادل چهل و پنج میلیون تومان است که می بایست تا تاریخ ۱۵/۴/۱۴۰۰ به شماره شبای IR910700001000223885404002 نزد بانک رسالت به نام فدراسیون هندبال واریز و در غیر این صورت به منزله انصراف تیم از شرکت در مسابقات بوده و در قرعه کشی شرکت داده نمی شود.

۹- تیم های شرکت کننده در مسابقات مجازند از محل سهمیه بزرگسال خود در فصل جاری حداکثر از دو بازیکن خارجی استفاده نماید.

۱۰-اگر تیمی به هر دلیلی از شرکت در مسابقات قبل از شروع لیگ انصراف نماید یا از طرف فدراسیون هندبال کنار گذاشته شود برابر آئین نامه مسابقات فدراسیون هندبال با هدف گسترش و توسعه هندبال، می‌تواند تیم دیگری را جایگزین آن نماید.

۱۱-در صورتی که مدت قرارداد بازیکن بیش از یک سال باشد و تا تاریخ ۱۳/۳/۱۴۰۰ ، ۸۰% از کل مبلغ قرارداد فصل گذشته مسابقات را دریافت نکرده با ارائه مستندات و تأیید فدراسیون هندبال بازیکن آزاد محسوب خواهد شد.

۱۲- باشگاه موظف است ۵% سهم فدراسیون را از قرارداد فصل مسابقاتی سال گذشته بازیکنان و کادر فنی تیم تا تاریخ ۱۳/۳/۱۴۰۰ به حساب فدراسیون واریز نمایند در غیر این صورت در مراسم قرعه کشی شرکت داده نمی شود.

۱۳- ارائه ضمانتنامه بانکی یا چک بانکی به مبلغ -/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۵ ریال در وجه فدراسیون‌ هندبال از طرف باشگاه برای شرکت در مسابقات الزامی می باشد (چک هیئت هندبال مورد قبول نمی باشد)

۱۴-اگر باشگاهی تا قبل از پایان آخرین مسابقه نیم‌فصل ۵۱ % از کل قرارداد آن فصل را به بازیکن یا کادر فنی پرداخت ننماید با ارائه مستندات و تأیید فدراسیون هندبال بازیکنان و کادرفنی آزاد محسوب خواهد شد.

۱۵- به ازای شرکت تیم جوانان در مسابقات باشگاه‌های کشور و نوجوانان در مسابقات هندبال آکادمی کشور هر کدام یک امتیاز (تا سقف ۲ امتیاز) به مجموع امتیازات تیم در مسابقات لیگ برتر اضافه خواهد شد.

۱۶- اخذ مجوز برای تشکیل آکادمی هندبال براساس آئین‌نامه فدراسیون برای باشگاه های شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر الزامی است.

۱۷-اجرای پروتکل های بهداشتی برابر مقررات و بخشنامه های ارسالی الزامی است.

۱۸- چنانچه بازیکنان تیمی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ (کرونا) باشند و تعداد بازیکنان سالم آن تیم از ۹ نفر کمتر باشد برای آن مسابقه باخت ۱۰ بر صفر منظور می‌گردد و در صورت تکرار تیم از جدول مسابقات حذف خواهد شد.

۱۹- ثبت نام و پذیرش بازیکنان از طریق سامانه اطلاعات جامع هندبال که در سایت فدراسیون موجود می باشد انجام می پذیرد که می بایست باشگاه ها مدارک و مشخصات بازیکنان را در آن ثبت کنند و پس از تحویل قراردادها کارت شرکت در مسابقات را دریافت می نمایند .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه