رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  • کد خبر : ۶۴۴۰
  • چاپ خبر : سرمربی تیم ملی : فوتسال بانوان سال بدی را پشت سر گذاشت

سرمربی تیم ملی : فوتسال بانوان سال بدی را پشت سر گذاشت

به گزارش یاریزان؛ شهناز یاری مربی کرمانشاهی پس از پایان نشست اعضای کمیته فنی و توسعه فوتسال که با حضور مهدی تاج برگزار گردید بعنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان : فشرده بودن لیگ برتر و مصدومیت ملی‌پوشان و لغو دیدارهای این فصل بدترین سال فوتسال زنان را رقم زد.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران گفت: فشرده بودن لیگ برتر و مصدومیت ملی‌پوشان و لغو دیدارهای این فصل در کنار دیدارهای دوستانه و اردوها بدترین سال فوتسال بانوان را رقم زد.

به گزارش یاریزان؛ شهناز یاری در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا درباره سالی که برای تیم ملی فوتسال بانوان گذشت، اظهار داشت: در مجموع سال ۹۸ برای فوتسال کشورمان سال خوبی نبود و فقط یک لیگ خوب داشتیم که آن هم بدلیل شیوع ویروس کرونا، لغو شد. این امر شرایط چهار تیم صدر جدولی را بدتر از گذشته می‌کند زیرا معلوم نیست که چه زمانی باید دوباره به حساس‌ترین مرحله لیگ بازگردند.

وی افزود: سال ۹۸ یک سال پرآسیب برای لیگ ما بود و در تمام این سال‌ها به این شدت مصدوم نداشتیم. یکی از بدترین سالهای فوتسالیست‌ها بود. از طرفی کنسل شدن مسابقات دوستانه با روسیه و چین یکی دیگر از اتفاقات بد ما بود.

سرمربی کرمانشاهی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از به تعویق افتادن مسابقات قهرمانی آسیا، تاریخ جدید برگزاری آن را اعلام نکرده است. امیدوارم فوتسال بانوان در سال جدید چنین بحران‌هایی را تجربه نکند. برای این امر نیازمند مدیریت و برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده و بودجه خوبی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم همه چیز به روال عادی برگردد و ما هم بتوانیم دوباره تمرینات را شروع کنیم. تا زمانی که از سلامت بازیکنان مطمین نباشیم از گذاشتن اردو خودداری می‌کنیم زیرا سلامت بازیکنان مهم‌تر از بازی‌های آسیایی است. اکنون برنامه‌ای به ملی‌پوشان دادیم تا در منزل یا فضای آرام، پاک و سالم تمرینات را انجام دهند و از نظر آمادگی بدنی در شرایط متعادلی باشند و برای بعد از عید به مشکل نخورند. هرچند باید از همه چیز را از صفر شروع کنیم.

یاری یادآور شد: در لیگ برتر خیلی خوب کار کردیم اما از نظر آموزش، فدراسیون فوتبال کلاسی برگزار نکرد. ۶ سال است که دوره مربیگری سطح ۲ را گرفته‌ایم و منتظر برگزاری دوره سطح ۳ هستیم اما فدراسیون کلاسی نمی‌گذارد. ما نیاز بیشتری به برگزاری کلاس‌های فیفا و پیشرفته فوتبال یا بازآموزی داریم و مربیان نیاز دارند تا اطلاعات خود را بروز کنند اما این اتفاق نمی‌افتد.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران عنوان کرد: امسال هیچکدام از برنامه‌های تیم ملی عملی نشد. اردوی ۵ تا ۱۲ فروردین نیز لغو شد. احتمال دارد کل فروردین را از دست بدهیم. در حالی که مهم‌ترین قسمت کارمان این بود که لیگ تمام شود. از فروردین تا رقابت‌های قهرمانی آسیا سه ما فرصت داشتیم اما با تعطیلی لیگ دودش به چشم تیم ملی می‌رود. زیرا باشگاه‌ها نمی‌توانند بازیکنان را در اختیار ما بگذارند و یک‌ماه اینگونه هدر می‌رود.

یاری همچنین گفت: آرزو می‌کنم همه مردم عزیز کشور با رعایت بهداشت و جدی گرفتن ویروس کرونا که در تمام دنیا خیلی جدی با آن برخورد می‌کنند این مساله را جدی بگیرند و در سلامت کامل باشند و یک سال خوب را شروع کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه