رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۳
  • کد خبر : ۱۰۱۰۵
  • چاپ خبر : دویدن بهتر است یا راه رفتن؟ کدام یک بیشتر به سیستم قلبی عروقی کمک می کند؟
بررسی نتایج حاص از یک تحقیق؛

دویدن بهتر است یا راه رفتن؟ کدام یک بیشتر به سیستم قلبی عروقی کمک می کند؟

ورزش کردن در هوای سرد نیاز افراد را به کالری افزایش می دهد و در عین حال ممکن است به دلیل اشتباهات تغذیه ای منجر کمتر نوشیدن مایعات شود، دو مسئله ای که حتما باید مورد توجه ورزشکاران قرار گیرد. اما بهترین تغذیه ورزشی در هوای سرد چه مواردی را شامل می شود؟

دویدن و راه رفتن دو راه کمک به سیستم قلبی عروقی است ولی آیا راه رفتن تند میتواند مثل دویدن خوب باشد. / خبر ورزشی یاریزان Yarizan

دویدن و راه رفتن دو راه کمک به سیستم قلبی عروقی است ولی آیا راه رفتن تند میتواند مثل دویدن خوب باشد.

تحقیقی که اخیرا به توسط انجمن قلب آمریکا انجام شده به این سوال پاسخ مثبت می دهد. راه رفتن هم میتواند مانند دویدن ریسک بروز بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

محققان با بررسی وضعیت سلامتی حدود ۴۸ هزار از افرادی در دهه های پنجم و ششم عمر که تعدادی از آنها راه می رفتند و تعدادی می دویدند به این نتیجه رسیدند که راه رفتن تند می تواند مانند دویدن احتمال بروز بیماری هایی مانند دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا را کم کند.

تفاوت این دو روش ورزش کردن تنها در این است که باید مدت زمان بیشتری راه بروید تا تاثیر آن بر سیستم قلبی عروقی مانند دویدن باشد. برای مثال نیم ساعت راه رفتن تند تاثیری مانند پانزده دقیقه دویدن دارد. به یاد داشته باشید که احتمال آسیب ورزشی در حین دویدن بیشتر است و دویدن فشار بیشتری به کل بدن و بخصوص مفاصل وارد می کند. پس اینکه کدامیک، راه رفتن یا دویدن به نفع شما است بسته به وضعیت بدنی شما دارد ولی هر دو آنها می توانند به شما کمک کنند.

یاریزان | دویدن بهتر است یا راه رفتن؟ کدام یک بیشتر به سیستم قلبی عروقی کمک می کند؟
دکتر حوریه گلینی رئیس هیات پزشکی ورزشی شهرستان گرمسار

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه