رفتن به بالا
  • شنبه - 27 آبان 1402 - 23:01
  • کد خبر : ۱۷۰۸۴
  • چاپ خبر : دومین دوره مسابقات شطرنج بین ‌المللی جام آلامتو در ایلام افتتاح شد

دومین دوره مسابقات شطرنج بین ‌المللی جام آلامتو در ایلام افتتاح شد

دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج، جام آلامتو با حضور ۱۲ کشور در هتل زاگرس ایلام آغاز شد. به گزارش یاریزان؛ عصر روز شنبه مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج آلامتو با حضور بهرام نیا استاندار ایلام، شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام، استاد احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران آغاز شد. در این مسابقات تعداد ۲۳۰ نفر از ورزشکاران شطرنج باز در رده سنی زیر ۱۴ سال در ۹ دور به روش سوئیسی به مدت ۷ روز از ۲۷ آبان الی ۳ آذر با حضور ۱۲ کشور شامل کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، ترکمنستان، افغانستان، سوریه، پاکستان، اتریش، انگلیس، هلند، عراق و مصر در هتل زاگرس شهر ایلام به رقابت می‌پردازند. حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه در آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام آلامتو در هتل زاگرس شهر ایلام با بیان اینکه در دولت سیزدهم به حوزه ورزش توجه ویژه شده است، گفت: در این راستا سال گذشته ۱۳۵‌میلیارد تومان برای زیرساخت‌های ورزش در استان ایلام هزینه شد. وی با اشاره به سرانه فضاهای ورزشی در استان ایلام در مقایسه با سایر استان‌های کشور، افزود: سرانه فضاهای ورزشی در استان ایلام ۳۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است. استاندار ایلام عنوان کرد: سال گذشته ۳۰ پروژه ورزشی افتتاح و امسال ۱۵ پروژه دیگر حوزه ورزش مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. استاندار ایلام، ورزش را  یکی مولفه‌های مهم قدرت و توسعه در هر کشور عنوان کرد و یادآورشد: ۲۶ هزار ورزشکار سازمان یافته دارای هیات و بیش از ۹۰ هزار ورزشکار در قالب ورزش‌‌های همگانی در استان ایلام فعالیت دارند. دکتر بهرام‌نیا با قدردانی از همه دست‌اندرکاران برگزاری این دوره مسابقات بین المللی در استان ایلام، خاطرنشان کرد:  اگر امنیت و اگر استاندارد‌ها نبود از ۱۲ کشور دنیا در این استان حضور نداشتند‌. همچنین شهاب شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادی در ایلام می‌تواند نقطه عطفی برای شطرنج استان  باشد و با پیگیری های انجام شده که در رأس آن هیئت شطرنج استان انجام داده، بیش از ۲۵۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور داشته باشند. مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: با توجه به اینکه استان‌های انگشت‌شماری موفق به کسب میزبانی چنین رویدادی شده‌اند، این میزبانی می‌تواند نتایج درخشانی را برای شطرنج استان به همراه داشته باشد.

دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج، جام آلامتو با حضور ۱۲ کشور در هتل زاگرس ایلام آغاز شد.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج، جام آلامتو با حضور ۱۲ کشور در هتل زاگرس ایلام آغاز شد.

به گزارش یاریزان؛ عصر روز شنبه مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج آلامتو با حضور بهرام نیا استاندار ایلام، شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام، استاد احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران آغاز شد.

 

------------------------------------

در این مسابقات تعداد ۲۳۰ نفر از ورزشکاران شطرنج باز در رده سنی زیر ۱۴ سال در ۹ دور به روش سوئیسی به مدت ۷ روز از ۲۷ آبان الی ۳ آذر با حضور ۱۲ کشور شامل کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، ترکمنستان، افغانستان، سوریه، پاکستان، اتریش، انگلیس، هلند، عراق و مصر در هتل زاگرس شهر ایلام به رقابت می‌پردازند.

حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه در آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام آلامتو در هتل زاگرس شهر ایلام با بیان اینکه در دولت سیزدهم به حوزه ورزش توجه ویژه شده است، گفت: در این راستا سال گذشته ۱۳۵‌میلیارد تومان برای زیرساخت‌های ورزش در استان ایلام هزینه شد.

وی با اشاره به سرانه فضاهای ورزشی در استان ایلام در مقایسه با سایر استان‌های کشور، افزود: سرانه فضاهای ورزشی در استان ایلام ۳۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

استاندار ایلام عنوان کرد: سال گذشته ۳۰ پروژه ورزشی افتتاح و امسال ۱۵ پروژه دیگر حوزه ورزش مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

استاندار ایلام، ورزش را  یکی مولفه‌های مهم قدرت و توسعه در هر کشور عنوان کرد و یادآورشد: ۲۶ هزار ورزشکار سازمان یافته دارای هیات و بیش از ۹۰ هزار ورزشکار در قالب ورزش‌‌های همگانی در استان ایلام فعالیت دارند.

دکتر بهرام‌نیا با قدردانی از همه دست‌اندرکاران برگزاری این دوره مسابقات بین المللی در استان ایلام، خاطرنشان کرد:  اگر امنیت و اگر استاندارد‌ها نبود از ۱۲ کشور دنیا در این استان حضور نداشتند‌.

همچنین شهاب شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادی در ایلام می‌تواند نقطه عطفی برای شطرنج استان  باشد و با پیگیری های انجام شده که در رأس آن هیئت شطرنج استان انجام داده، بیش از ۲۵۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: با توجه به اینکه استان‌های انگشت‌شماری موفق به کسب میزبانی چنین رویدادی شده‌اند، این میزبانی می‌تواند نتایج درخشانی را برای شطرنج استان به همراه داشته باشد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی