رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 خرداد 1400 - 14:30
  • کد خبر : ۱۰۵۲۵
  • چاپ خبر : دور نهایی انتخابی جام جهانی در آسیا | بررسی شرایط و احتمال های پیش روی تیم ملی
پس از پیروزی مقابل عراق؛

دور نهایی انتخابی جام جهانی در آسیا | بررسی شرایط و احتمال های پیش روی تیم ملی

به گزارش یاریزان؛ بعد از پایان دور دوم انتخابی جام جهانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، چندین بار به تعویق افتاد و در نهایت به صورت متمرکز برگزار شد، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که قرعه کشی مرحله انتخابی نهایی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر برگزار خواهد شد. دور نهایی انتخابی جام جهانی همان جایی است که جزئیات کوچک ممکن است سرنوشت کشورها برای صعود به جام جهانی را تعیین کند. ۱۲ تیم برتر آسیا در دو گروه ۶ تیمی قرار می گیرند تا برای کسب ۴.۵ سهمیه قاره کهن در جام جهانی رقابت کنند. قرعه کشی چه زمانی است؟ قرعه کشی مرحله انتخابی نهایی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر در هتل ماندارین اورینتال مالزی برگزار خواهد شد. تیم‌های صعود کننده کدام‌ها هستند؟ قطر به عنوان میزبان جام جهانی، در این مرحله حضور ندارد و حضورش در جام جهانی قطعی است. بدون محاسبه حضور قطر، ۴.۵ سهمیه در اختیار سایر تیم ها است تا بتوانند به جام جهانی صعود کنند. تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، سوریه، ایران، عراق، عربستان، امارات، چین، عمان، ویتنام و لبنان تیم‌های حاضر در مرحله بعد خواهند بود.

بعد از صعود تیم ملی فوتبال ، اکنون همه نگاه‌ها به قرعه کشی دور نهایی انتخابی جام جهانی است تا آخرین حریف‌های ایران در راه صعود مشخص شوند.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

بعد از صعود تیم ملی، اکنون همه نگاه‌ها به قرعه کشی دور نهایی انتخابی جام جهانی است تا آخرین حریف‌های ایران در راه صعود به جام جهانی مشخص شوند.

به گزارش یاریزان؛ بعد از پایان دور دوم انتخابی جام جهانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، چندین بار به تعویق افتاد و در نهایت به صورت متمرکز برگزار شد، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که قرعه کشی مرحله انتخابی نهایی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر برگزار خواهد شد.

 

------------------------------------

دور نهایی انتخابی جام جهانی همان جایی است که جزئیات کوچک ممکن است سرنوشت کشورها برای صعود به جام جهانی را تعیین کند. ۱۲ تیم برتر آسیا در دو گروه ۶ تیمی قرار می گیرند تا برای کسب ۴.۵ سهمیه قاره کهن در جام جهانی رقابت کنند.

قرعه کشی چه زمانی است؟

قرعه کشی دور نهایی انتخابی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر در هتل ماندارین اورینتال مالزی برگزار خواهد شد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

تیم‌های صعود کننده کدام‌ها هستند؟

قطر به عنوان میزبان جام جهانی، در این مرحله حضور ندارد و حضورش در جام جهانی قطعی است. بدون محاسبه حضور قطر، ۴.۵ سهمیه در اختیار سایر تیم ها است تا بتوانند به جام جهانی صعود کنند.

تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، سوریه، ایران، عراق، عربستان، امارات، چین، عمان، ویتنام و لبنان تیم‌های حاضر در دور نهایی انتخابی جام جهانی خواهند بود.

(تیم هایی که در یک سید هستند با هم در یک گروه قرار نمی‌گیرند)

سید یک: ایران – ژاپن

سید ۲: کره جنوبی – استرالیا

سید ۳: عربستان – عراق

سید ۴: امارات – چین

سید ۵: سوریه – عمان

سید ۶: ویتنام – لبنان

آسان ترین گروه احتمالی برای ایران: ایران- کره جنوبی- عراق – چین – عمان- لبنان

سخت ترین گروه احتمالی برای ایران: ایران – استرالیا – عربستان- امارات- سوریه – ویتنام

نحوه برگزاری بازی‌ها چگونه است؟

تیم ها در دو گروه شش تیمی بر مبنای رده بندی فیفا قرار می‌گیرند. از هر گروه دو تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی فوتبال می شوند و تیم های سوم با هم دیدار می‌کنند تا سهمیه آسیا برای دیدار پلی آف بین قاره‌ای مشخص شود.

سیدبندی گروه ها چگونه است؟

۱۲ تیم حاضر بر مبنای رده بندی فیفا طبقه بندی می‌شوند و بر این اساس به صورت برابر قرعه کشی صورت می‌گیرد. از بین تیم‌های اول و دوم رده بندی، یک تیم در گروه A و یک تیم در گروه B قرار می‌گیرد. از بین تیم‌های سوم و چهارم، یک تیم در گروه A و یک تیم در گروه B قرار می‌گیرد تا تیم‌های ۱۱ و ۱۲ چنین ساز و کاری لحاظ می‌شود.

این دور از رقابت‌ها قرار است از پنجشنبه ۱۱ شهریور شروع شود. بعد از قرعه کشی، برنامه کامل بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در دور نهایی انتخابی جام جهانی مشخص می‌شود.

منبع: ایسنا


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی