رفتن به بالا
  • شنبه - 19 تیر 1400 - 22:23
  • کد خبر : ۱۰۹۳۹
  • چاپ خبر : دلالان مدیران را برای جذب خارجی‌ها فریب می‌دهند/ از ماجرای پادووانی دل آدم به درد می‌آید
بیژن ذوالفقارنسب :

دلالان مدیران را برای جذب خارجی‌ها فریب می‌دهند/ از ماجرای پادووانی دل آدم به درد می‌آید

به گزارش یاریزان؛ دکتر بیژن ذوالفقار نسب کارشناس فوتبال گفت: تیم امید ما در بازی با ازبکستان تیمی ناهمگون نشان داد از نظر کار گروهی خوب نبودیم.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: دلالان یا به شکل‌های مختلف صحنه‌سازی می‌کنند یا مدیران غیرکارشناس و کم تجربه را به راحتی فریب می‌دهند تا به دریافت‌های دلاری مدنظر خودشان برسند.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: دلالان یا به شکل‌های مختلف صحنه‌سازی می‌کنند یا مدیران غیرکارشناس و کم تجربه را به راحتی فریب می‌دهند تا به دریافت‌های دلاری مدنظر خودشان برسند.

به گزارش یاریزان بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص لغو قانون منع حضور بازیکنان و مربیان خارجی در حالیکه بسیاری از باشگاه‌های فوتبال با مشکلات و بدهی‌های قبلی در مراجع بین‌المللی هنوز درگیر هستند، اظهار داشت: اکثر باشگاه‌های ما یکسری مشکلات اقتصادی و بدهی‌های هنگفت به خاطر پرونده‌های خارجی دارند. طبیعتاً هزینه‌های بازیکن یا مربی خارجی از لحاظ مسکن، پرداخت دلاری و … .به مراتب بیشتر از ایرانی‌ها است.

وی تصریح کرد: من اطلاعی ندارم آیا تغییراتی در ساختار باشگاه‌ها و نظام فوتبال ما ایجاد شده که قصد دارند این مجوز را صادر کنند. اگر تحولی ایجاد شده مبارک است ولی اگر به روال گذشته است من مخالف این تصمیم‌گیری هستم. در کل اگر بتوانند بازیکنان خوب و اثرگذار یا مربیان شاخص و ارزشمند را بیاورند و قادر به پرداخت مطالبات‌شان باشند چه ایرادی دارد؟ نباید این قضیه را سیاه و سفید دید. اگر امکان پرداخت حق و حقوق آنها هست ایرادی ندارد اما چون ما مشکلات اقتصادی زیادی در ورزش کشور داریم این انباشته شدن بدهی‌ها، دادگاه رفتن‌ها و کش و قوس‌ها زیبنده فوتبال ما نیست.

کارشناس فوتبال افزود:‌ هر بازیکنی به ایران آمده و رفته، باشگاه‌ها را با بدهکاری و مشکلات زیادی روبه‌رو کرده و این اصلاً‌ در شأن و منزلت ورزش‌مان نیست. به عنوان مثال از مساله لئوناردو پادووانی دل هر انسانی به درد می‌آید و واقعاً ناراحت می‌شود چرا که این فرد از آن سر دنیا به دنبال مطالباتش است. او زندگی‌اش را از دست داده و حتی روی ویلچر هم نمی‌تواند بنشیند. باشگاه استقلال نتوانسته مطالبات او را پرداخت کند و این از نظر بین‌المللی برای ما خوب نیست.

وی در مورد اینکه بسیاری معتقدند حضور بازیکن خارجی فقط جیب دلالان را پر می‌کند و کمکی به فوتبال ایران نمی‌کند، گفت: من هم موافق این قضیه هستم. باید کانال‌های ارزیابی مشخصی وجود داشته باشد. به هر باشگاهی سهمیه بدهند که به عنوان مثال در سال بتواند یک یا دو بازیکن جذب کند و براساس نتایج و عملکرد یک بازیکن مجوز بازیکن بعدی را به او بدهند.

ذوالفقارنسب تصریح کرد: اما اکثراً دلالان به باشگاه‌ها بازیکن ضعیف را تحمیل می‌کنند. حتی شنیده‌ام که فیلم یک بازیکن را می‌آورند اما بازیکنی که به ایران می‌آید شخص دیگری است! یا به شکل‌های مختلف صحنه‌سازی می‌کنند یا مدیران غیرکارشناس و کم تجربه را به راحتی فریب می‌دهند تا به دریافت‌های دلاری مدنظر خودشان برسند. این کار غیر اخلاقی را هم دلال‌‌ها انجام می‌دهند. اگر باشگاهی مقابل این افراد خوب کار کند، فریب نخورد و یا حتی با آن‌ها شریک نشود من موافق هستم. چه ایرادی دارد ورزشکار خوب ‌آفریقایی، آسیایی یا آمریکای جنوبی به کشور ما بیاید؟

رئیس کانون مربیان فوتبال ایران در مورد اینکه منع حضور خارجی‌ها باعث دیده شدن و شکوفایی مربیان جوان ایرانی و همچنین بازیکنان داخلی شد، عنوان کرد: بله، مطمئناً همینطور است. من خیلی نشنیدم از این تصمیمی که حدود یک سال قبل گرفته شد کسی شاکی باشد. حالا اگر قرار است در را باز کنند باید شرایطی فراهم شود که از یک نظارت دقیق عبور کنند. باید از طریق فدراسیون ارزیابی و آزمونی در نظر بگیرند که هر بازیکنی توسط هر کسی به کشور ما نیاید.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه