رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
  • کد خبر : ۹۳۹۴
  • چاپ خبر : داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و تاثیر آسیب های ورزشی

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و تاثیر آسیب های ورزشی

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و تاثیر آسیب های ورزشی

درد و التهاب در بسیاری از موارد، تمرین و نتایج مسابقات را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین علت، این دسته از داروها جزء پرمصرف ترین داروهای ورزشکاران قلمداد می شوند. داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی یعنی چه؟ Nonsteroidal Anti-inflammatory drug یا به اختصار NSAIDs، دسته ای از داروهای بدون نیاز به نسخه (OTC) هستند که موجب تسکین التهاب، تب و درد می شوند. از داروهای معروفی که ورزشکاران به شکل رایج استفاده می کنند، می توان به ناپروکسن، دیکلوفناک (آلفن ایکس)، ایبوپروفن (بروفن)، آسپرین، مفنامیک اسید، پیروکسیکام، سلکوکسیب (سلبرکس) اشاره کرد.

درد و التهاب در بسیاری از موارد، تمرین و نتایج مسابقات را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین علت، این دسته از داروها جزء پرمصرف ترین داروهای ورزشکاران قلمداد می شوند.

داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی یعنی چه؟

Nonsteroidal Anti-inflammatory drug یا به اختصار NSAIDs، دسته ای از داروهای بدون نیاز به نسخه (OTC) هستند که موجب تسکین التهاب، تب و درد می شوند. از داروهای معروفی که ورزشکاران به شکل رایج استفاده می کنند، می توان به ناپروکسن، دیکلوفناک (آلفن ایکس)، ایبوپروفن (بروفن)، آسپرین، مفنامیک اسید، پیروکسیکام، سلکوکسیب (سلبرکس) اشاره کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه