رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
  • کد خبر : ۱۰۹۸۱
  • چاپ خبر : حضور کوهنورد مهابادی در مسابقات جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد
رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد:

حضور کوهنورد مهابادی در مسابقات جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

به گزارش یاریزان؛ قرنی مصطفی پور در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: " کارزان قزاق " ورزشکار ملی پوش و عضو باشگاه کوهنوردان "اوراز" مهاباد برای حضور در مسابقات جهانی ایتالیا نیازمند کمک مالی و پرداخت هزینه مسابقات از جیب شخصی خود است. وی با اشاره به اینکه فدراسیون کوهنوردی هزینه حضور ورزشکاران در مسابقات جهانی در قالب تیم ملی را پرداخت نمی‌کند، اضافه کرد: برای اعزام این ورزشکار به مسابقات جهانی بیش از ۴۰۰ میلیون ریال نیاز است که ۶۰۰ یورو آن تنها برای دریافت ویزا است. رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: " کارزان قزاق " به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی اسکای رانینگ قهرمانی جوانان زیر ۲۳ سال جهان به میزبانی ایتالیا شرکت و طی روزهای هشتم و دهم مردادماه در ۲ رشته باید با حریفان خود رقابت کند. مصطفی پور با بیان اینکه قزاق طی چهار گذشته سه مسابقه جهانی را به علت مشکلات مالی و عدم دریافت ویزا از دست داده است، ادامه داد: این ورزشکار باید چهارم مردادماه کشور را به مقصد ایتالیا ترک کند ولی هنوز مبلغ مورد نیاز علی رغم پیگیری و درخواست کمک از خیران تامین نشده است.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: حضور ” کارزان قزاق ” کوهنورد ملی پوش این شهرستان در مسابقات جهانی ایتالیا به علت مشکلات مالی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: حضور ” کارزان قزاق ” کوهنورد ملی پوش این شهرستان در مسابقات جهانی ایتالیا به علت مشکلات مالی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش یاریزان؛ قرنی مصطفی پور در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: ” کارزان قزاق ” ورزشکار ملی پوش و عضو باشگاه کوهنوردان “اوراز” مهاباد برای حضور در مسابقات جهانی ایتالیا نیازمند کمک مالی و پرداخت هزینه مسابقات از جیب شخصی خود است.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون کوهنوردی هزینه حضور ورزشکاران در مسابقات جهانی در قالب تیم ملی را پرداخت نمی‌کند، اضافه کرد: برای اعزام این ورزشکار به مسابقات جهانی بیش از ۴۰۰ میلیون ریال نیاز است که ۶۰۰ یورو آن تنها برای دریافت ویزا است.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: ” کارزان قزاق ” به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی اسکای رانینگ قهرمانی جوانان زیر ۲۳ سال جهان به میزبانی ایتالیا شرکت و طی روزهای هشتم و دهم مردادماه در ۲ رشته باید با حریفان خود رقابت کند.

مصطفی پور با بیان اینکه قزاق طی چهار گذشته سه مسابقه جهانی را به علت مشکلات مالی و عدم دریافت ویزا از دست داده است، ادامه داد: این ورزشکار باید چهارم مردادماه کشور را به مقصد ایتالیا ترک کند ولی هنوز مبلغ مورد نیاز علی رغم پیگیری و درخواست کمک از خیران تامین نشده است.

وی افزود: فدراسیون کوهنوردی تنها در ۲ مسابقه جهانی چین و گرجستان در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ پرداخت هزینه رقابت های قزاق را به عهده گرفته و مابقی آنها با پرداخت هزینه به صورت شخصی و اسپانسرینگ توسط خود ورزشکار بوده است.

مصطفی پور با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان بخشی از هزینه اعزام این ورزشکار را برعهده گرفته است، گفت: خیران، شهروندان و جامعه ورزشی می‌توانند برای اهدای کمک های خود جهت تامین هزینه شرکت در مسابقات جهانی به اداره ورزش جوانان یا دفتر باشگاه کوهنوردان اوراز مهاباد مراجعه کنند.

شایان ذکر است؛ ” کارزان قزاق ” صعود به قله هفت هزار و ۱۳۴ متری لنین در قرقزستان، کسب مدال طلای مسابقات آسیایی اسکی کوهستان و چندین عنوان قهرمانی آسیا در رشته های کوهنوردی را در کارنامه ورزشی خود دارد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه