رفتن به بالا
  • شنبه - 10 مهر 1400 - 10:50
  • کد خبر : ۱۱۸۷۰
  • چاپ خبر : تیم ملی دو و میدانی نوجوانان و جوانان ایران،۳۱مدال رنگارنگ کسب کرد
رقابت‌های قهرمانی آسیای میانه؛

تیم ملی دو و میدانی نوجوانان و جوانان ایران،۳۱مدال رنگارنگ کسب کرد

بزرگ‌ترین کاروان تاریخ تیم ملی دو و میدانی نوجوانان و جوانان ایران جهت حضور در اولین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیای میانه، راهی کشور ازبکستان شد. به گزارش یاریزان؛ تیم ملی دو و میدانی نوجوانان و جوانان کشورمان در حالی که بزرگ‌ترین کاروان تاریخ دو و میدانی ایران است، از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) راهی کشور ازبکستان شد. ملی پوشان ایران در دو بخش آقایان و بانوان در روزهای ۷ و ۸ مهر ماه جاری در شهر تاشکند ازبکستان در این رقابت‌ها حاضر خواهند شد. پریسا بهزادی، محمد محسن ربانی، ایرج سپهوند، تورج سپهوند و حمید ابرهیم نژاد بعنوان کادر فنی تیم ایران را در این مسابقات همراهی خواهند کرد. لیست اسامی نفرات حاظر در ترکیب بزرگ‌ترین کاروان تاریخ دو و میدانی ایران به تفکیک ماده‌های رقابتی به شرح زیر است:

اولین دوره رقابتهای دو و میدانی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه در حالی در شهر تاشکند ازبکستان به پایان رسید که اعضاء بزرگترین کاروان ایران در این رده سنی موفق به کسب ۳۱ مدال رنگارنگ و جابجایی دو رکورد ملی در مجموع دو روز شدند.

اولین دوره رقابتهای دو و میدانی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه در حالی در شهر تاشکند ازبکستان به پایان رسید که ورزشکاران تیم ملی ایران در این رده سنی موفق به کسب ۳۱ مدال رنگارنگ و جابجایی دو رکورد ملی در مجموع دو روز شدند.

به گزارش یاریزان؛ در اولین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیای میانه از روز گذشته (چهارشنبه) ۷ مهرماه با حضور۳۰۰ ورزشکار از کشورهای ایران، ازبکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان به میزبانی ازبک‌ها در ورزشگاه پاختاکور شهر تاشکند برگزار شد، نوجوانان و جوانان کشورمان با ۱۸ طلا ، ۱۱ نقره و ۲ برنز و همچنین شکستن دو رکورد ملی به کار خود پایان دادند.

در روز دوم این مسابقات سمیر اقبالی دونده خوش آتیه ایران نیز در دو ۲۰۰۰ متر با مانع (نوجوانان) با ثبت زمان ۶:۰۲.۶۱ دقیقه (رکورد قبلی با زمان ۶:۰۴.۰۰ دقیقه متعلق به عباس محمدرضایی- ۱۴۰۰/۴/۱۶) ضمن ایستادن برسکوی نخست و دریافت گردن آویز طلا رکورد ملی رده سنی نوجوانان را شکست.

پیش از این در روز نخست نیز فاطمه زهرا قلعه نویی موفق شده بود با ثبت حدنصاب ۵۴:۲۶.۲۶ دقیقه ضمن کسب مدال طلا رکورد ملی رده سنی جوانان را بهبود بخشد. رکورد پیشین این ماده با زمان ۵۶:۱۶.۵ به صبا فرمانپور (۱۴۰۰/۶/۲۴) تعلق داشت.

لازم به ذکر است الهه علیزاده در پرتاب وزنه (۱۳.۰۸ متر) و نسا مرادی در پرش طول (۵.۴۷ متر) نیز با کسب عناوین چهارمی و ششمی از دستیابی به مدال بازماندند. ارشیا مصدقی نیز با ۳ خطای پی در پی از دور مسابقات حذف شد.
گفتنی است کادر فنی تیم ملی دو و میدانی کشورمان را پریسا بهزادی، محمدمحسن ربانی، حمید ابراهیم نژاد، تورج و ایرج سپهوند تشکیل دادند.

برابر اظهارات ریییس فدراسیون دو و میدانی ازبکستان در بازدید میدانی و دیدار با پریسا بهزادی نایب رییس بانوان فدراسیون دو و میدانی کشورمان، تیم ملی ایران با حضور پر تعداد در این رقابت ها رنگ و لعابی بیش از انتظارات به نخستین دوره مسابقات قهرمانی آسیای میانه بخشید. این ادعای وی در رقابت جذاب و دیدنی پرتاب دیسک جوانان و نوجوانان، دوهای ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر، ۸۰۰ متر و ۱۵۰۰ متر از سوی همگان مشهود بود. چرا که درخشش جوانان و نوجوانان ایران در این رقابت ها مهر تأییدی بر شایستگی دو و میدانی ایران است تا بتواند بعنوان یکی از قدرتهای برتر رده های سنی پایه در سطح قاره کهن باشد.

 

شایان ذکر است، امیرفرزام صفری، آرین آسوق و نسا مرادی از استان کرمانشاه، الهه علیزاده از استان ایلام و سهند نوری از استان آذربایجان غربی در این دوره حضور داشتند.

در مجموع ورزشکاران نوجوان و جوان کاروان دو و میدانی کشورمان به ترتیب ذیل صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند:

 

مدال طلا (روز اول):

• امیر حسین اسدی منش- ۱۰۰۰۰ مترپیاده روی (جوانان) – ۴۵:۵۰.۵۱ دقیقه
• فاطمه زهرا قلعه نوعی -۱۰۰۰۰ مترپیاده روی (جوانان) – ۵۴:۲۶.۲۶ دقیقه (همراه با رکورد شکنی)
• محمد عبدشهری- ۱۵۰۰ متر (نوجوانان)- ۴:۰۴.۷۹ دقیقه
• ارسلان قشقایی- پرتاب وزنه (جوانان) – ۱۸.۴۳ متر
• امیر فرزام صفری-۱۵۰۰ متر(جوانان)- ۴:۰۱.۱۵ دقیقه
• بنیامین یوسفی- ۱۰۰ متر(جوانان) – ۱۰.۹۶ ثانیه

 

مدال طلا (روز دوم):

• آرین آسوق- ۸۰۰ متر (نوجوانان)- ۱:۵۶.۷۵ دقیقه
• بیتا فکری- پرتاب چکش(جوانان)- ۵۵.۹۱ متر
• سمیر اقبالی- ۲۰۰۰ متر با مانع (نوجوانان)- ۶:۰۲.۶۱ دقیقه (همراه با رکورد شکنی)
• صادق صمیمی – پرتاب دیسک (جوانان)- ۶۱.۴۹ متر
• محمرضا ضیایی- پرتاب دیسک (نوجوانان)- ۵۵.۷۷ متر
• محدثه ابراهیم پور – ۲۰۰ متر (جوانان)- ۲۴.۹۸ ثانیه
• بنیامین یوسفی- ۲۰۰ متر (جوانان)- ۲۱.۰۶ ثانیه
• امیر فرزام صفری- ۸۰۰ متر (جوانان)- ۱:۵۵.۲۷ دقیقه
• امیر مقدمی۴۰۰ متر با مانع (جوانان) – ۵۲.۷۲ ثانیه
• سارینا ساعدی- پرش سه گام (جوانان)- ۱۲.۶۷ متر
• سهند نوری- پرتاب چکش (جوانان)- ۶۴.۹۱ متر
• مهلا محروقی- پرتاب دیسک (جوانان)- ۴۷.۹۴ متر

 

مدال نقره (روز اول):

• امیر حسین ماماقانی- پرتاب وزنه (جوانان) – ۱۷.۷۵ متر
• امیر حسین پاپی- ۱۵۰۰ متر(جوانان) – ۴:۰۱.۹۱ دقیقه
• نرگس رستگار- ۱۰۰ متر با مانع (جوانان) – ۱۵.۰۴ ثانیه
• حسین بیزار- پرش طول (جوانان) – ۶.۹۴ متر

 

مدال نقره (روز دوم):

• ملیکا نوروزی- پرتاب چکش (جوانان)- ۵۵.۸۱ متر
• محمد رضا رحمانی فر- پرتاب دیسک (جوانان)- ۵۴.۴۰ متر
• امیر رضا معین پور- ۲۰۰۰ متر با مانع (جوانان)- ۲۱.۸۹ ثانیه
• امیر حسین پاپی- ۸۰۰ متر (جوانان)- ۱:۵۶.۲۴ دقیقه
• حسین بیزار- پرش ارتفاع (جوانان)- ۲.۰۴ متر
• فاطمه محیطی زاده – هفتگانه (جوانان)- ۴۶۶۰ امتیاز
• آرین اسلامی- پرتاب چکش (نوجوانان)- ۶۱.۷۶ متر

 

مدال برنز (روز اول):

• امیررضا معین پور- ۱۰۰ متر(جوانان) – ۱۱.۰۶ ثانیه

 

مدال برنز (روز دوم):

• محمد سیستانی- پرتاب چکش (نوجوانان)- ۵۹.۰۸ متر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه