رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
  • کد خبر : ۱۱۰۳۳
  • چاپ خبر : تیم ملی بسکتبال ایران در المپیک | برنامه مسابقات + ترکیب
در نگاهی کوتاه؛

تیم ملی بسکتبال ایران در المپیک | برنامه مسابقات + ترکیب

به گزارش یاریزان؛ تیم ملی بسکتبال ایران امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ در دیدار پایانی پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا از گروه E مقابل عربستان قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۷۰ بر ۶۴ حریف خود را از پیش رو بردارد. کوارتر نخست این دیدار با برتری نسبی تیم بسکتبال کشورمان همراه بود و با نتیجه ۲۰ بر ۱۶ به سود ایران پایان یافت. در کوارتر دوم نیز تیم عربستان بود که بهتر بازی کرد و توانست این کوارتر را ۱۷ بر ۱۴ برنده شود تا اختلاف هر دو تیم به یک امتیاز برسد. کوارتر سوم هم هر دو تیم با نتیجه ۱۵ بر ۱۵ به تساوی رضایت دادند تا اختلاف امتیاز در عدد یک به نفع ایران باقی بماند. کوارتر چهارم این بازی نیز با برتری ۲۱ بر ۱۶ تیم ایران به پایان رسید تا تیم ملی کشورمان در آخر با نتیجه ۷۰ بر ۶۴ پیروز بازی شود و به عنوان صدرنشین به کار خود در انتخابی کاپ آسیا پایان دهد.

تیم ملی بسکتبال ایران برای دومین بار جواز حضور در المپیک را بدست آورده است. در نگاهی کوتاه برنامه مسابقات و ترکیب بلندقامتان ایران را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به گزارش یاریزان؛ مسابقات بسکتبال بازی‌های المپیک توکیو با حضور ۱۲ تیم برگزار می‌شود. تیم ملی بسکتبال ایران در گروه اول این رقابت ها با […]

تیم ملی بسکتبال ایران برای دومین بار جواز حضور در المپیک را بدست آورده است. در نگاهی کوتاه برنامه مسابقات و ترکیب بلندقامتان ایران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به گزارش یاریزان؛ مسابقات بسکتبال بازی‌های المپیک توکیو با حضور ۱۲ تیم برگزار می‌شود. تیم ملی بسکتبال ایران در گروه اول این رقابت ها با فرانسه، آمریکا و جمهوری چک دیدار خواهد داشت.

این برای دومین بار است که تیم ملی بسکتبال ایران در المپیک شرکت می کند. اولین تجربه المپیکی ایران در بازی های ۲۰۰۸ پکن به دست آمد. در آن دوره بازی ها تیم
ملی ایران در گروه اول با لیتوانی، آرژانتین، کرواسی، استرالیا و روسیه بازی کرد و در هر پنج دیدار هم متحمل شکست شد.

طبق تقویم کمیته اجرایی مسابقات المپیک، تیم ایران باید در اولین دیدار خود در تاریخ ۳ مردادماه به مصاف چک برود.

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در روز ۵ مرداد مقابل آمریکا قرار می‌گیرد و در بازی سوم در روز ۸ مرداد باید به مصاف فرانسه برود.

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک توکیو اول مرداد ۱۴۰۰ در ژاپن آغاز می‌شود.

مهران شاهین طبع بعنوان سرمربی کرمانشاهی هدایت بلندقامتان ایران را در این دوره برعهده دارد.

لیست اسامی نفرات حاضر در ترکیب تیم ملی بسکتبال ایران در المپیک توکیو به شرح زیر است:

۱- صمد نیکخواه بهرامی
۲- حامد حدادی
۳- محمد حسن زاده
۴- بهنام یخچالی
۵- آرون گرامی پور
۶- مایک رستم پور
۷- محمد جمشیدی
۸- ارسلان کاظمی
۹- محمد سینا واحدی
۱۰- پویان جلال پور
۱۱- سعید داورپناه
۱۲- نوید رضایی فر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه