رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
  • کد خبر : ۶۷۹۷
  • چاپ خبر : سارا شیر بیگی فوتسالیست نابغه ایران و درخشش در آسمان جهان

سارا شیر بیگی فوتسالیست نابغه ایران و درخشش در آسمان جهان

فدراسیون فوتبال اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان را اعلام کرد که در این بین نام خانم گل کرمانشاهی آسیا نیز دیده می شود.

هر چه بیشتر می‌گذرد جادوی سارا شیربیگی همه را به حیرت وا می‌دارد. او با فاصله، در صدر نوابغ فوتسال زنان ایران قرار گرفته است.

هر چه بیشتر می‌گذرد جادوی سارا شیر بیگی همه را به حیرت وا می‌دارد. او با فاصله، در صدر نوابغ فوتسال زنان ایران قرار گرفته است.

به گزارش یاریزان؛ در سالی که گذشت، دختر اهل اسلام آباد غرب با عملکرد فوق العاده‌ای که از خود به نمایش گذاشت توانست در صدر گلزنان لیگ برتر فوتسال قرار گیرد و به تیم هیئت خراسان رضوی کمک کرد تا در جمع مدعیان قهرمانی حضور یابد.

اما این مطلب در خصوص سارا کمی متفاوت‌تر از تمام تاکنون درباره او خوانده اید. شاید کمتر کسی بداند سارا شیربیگی عضو تیم ملی راگبی ایران بوده و سابقه حضور در تورنمنت بین المللی ایتالیا را همراه با تیم ملی راگبی کشورمان را در کارنامه دارد.

سارا شیر بیگی درخصوص آخرین موفقیتی که کسب کرده اظهار کرد: از کودکی افکار بزرگی داشتم و همیشه به دنبال بهترشدن در هر دو بعد فنی و اخلاقی بودم، با تلاشی که داشتم می‌دانستم به نتیجه می‌رسم و این راه را همچنان ادامه خواهم داد.

ملی پوش فوتسال زنان ایران ادامه داد: دختران ایران در همه زمینه‌ها خیلی توانمند هستند، اما باید فرصت آن پیش آید تا دیده شوند. احساس می‌کنم در سال‌های آینده بیشتر شاهد حضور جامعه ورزش زنان ایران در عرصه‌های بین المللی باشیم.

از نکات عجیب و پنهان زندگی سارا شیربیگی این است که او در مقطعی راگبی بازی می‌کرده است. سارا در این باره می‌گوید: این طور نبود که از ابتدا راگبی باز باشم. من از ابتدا فوتسال بازی می‌کردم، اما بنا به دعوت تیم راگبی کرمانشاه وارد این رشته شدم، این موضوع زمانی رخ داد که تازه راگبی زنان در ایران شکل گرفته بود؛ تجربه حضور در راگبی بسیار خوب بود و برای من درس‌های بزرگی داشت.

سارا شیر بیگی تصریح کرد: راگبی رشته بسیار دشواری است و به ظاهر خشن به نظر می‌رسد که در واقع آن قدر هم خشن نیست. راگبی را دوست دارم و فکر می‌کنم ورزش حرفه‌ای را در راگبی آموختم، چون تازه وارد این رشته شده بودم باید تمرینات سنگینی را پشت سر می‌گذاشتم، اما هیچگاه کم نیاوردم. راگبی در عین اینکه رشته سختی است و در حین مسابقه درگیری زیادی دارد بازیکنان رابطه دوستانه و صمیمی بایکدیگر داشتند، همه به هم کمک می‌کردند که بخوبی نکات را یاد بگیریم.

وی با اشاره به نخستین روز‌های حضورش در راگبی خاطرنشان کرد: من از همه بی تجربه‌تر بودم و مسابقات نزدیک بود، باید در یک هفته رشته‌ای سخت را می‌آموختم و در مسابقاتی شرکت می‌کردم که چیزی از آن نمی‌دانستم، اما می‌دیدم در کنار مربی همه بازیکنان با دل و جان به من کمک می‌کردند. این درس را از آن‌ها آموختم که باید این گونه رفتار کنم، اگر به عقب بازگردم و به راگبی نگاه کنم تصویر زیبایی از آن در ذهنم تداعی می‌شود.

شیربیگی علت نبود تیم‌های ورزشی از کرمانشاه در لیگ برتر را نبود حامی مالی و کم توجهی مسئولان ورزشی این استان می‌داند. مشکلی که در بسیاری از استان‌ها کمابیش وجود دارد.

او در پاسخ به این سوال که در کدام رشته ورزشی بهتر بوده گفت: “هم در راگبی و هم در فوتسال نتایج قابل قبولی کسب کردم، در راگبی مرسوم است که در پایان لیگ ۷ بازیکن برتر کشور معرفی می‌شوند سال ۹۲ در لیگ راگبی برای آخرین بار شرکت کردم و به عنوان یکی از برترین بازیکنان لیگ برتر معرفی شدم و همیشه در جمع بازیکنان فیکس داخل زمین بودم درحال حاضر هم دوست دارم اگر وقت داشته باشم راگبی بازی کنم.

با این حال امروز سارا را با فوتسال می‌شناسیم. او ارزشمندترین بازیکن حال حاضر فوتسال ایران است و از هدف‌های آینده اش دست نکشیده است:: فعلاً به آسیا و ادامه لیگ برتر فکر می‌کنم و امیدوارم با از سر گیری لیگ برتر، بتوانم همراه با تیم هیئت خراسان رضوی قهرمانی را کسب کنم. دو تجربه متفاوت در مشهد داشتم به طوری که در سال ۹۲ برای تیم این شهر توپ می‌زدم که شرایط بدی را سپری کردم و در مقابل سال ۹۸ فصلی بی‌نظیر در مشهد بود. توقع این همه تفاوت را نداشتم. از شرایط امسالم راضی بودم، کار کردن با کسانی که از جنس ورزش هستند و اهمیت کار را به خوبی درک می‌کنند لذت بخش است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه