رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
  • کد خبر : ۶۴۷۵
  • چاپ خبر : رییس هیات کبدی کرمانشاه : آینده روشنی پیش روی کبدی این استان قرار دارد

رییس هیات کبدی کرمانشاه : آینده روشنی پیش روی کبدی این استان قرار دارد

مختار صیدی رییس هیات کبدی کرمانشاه گفت: با مجموعه برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اقدامات در دست اجرا آینده روشنی پیش روی کبدی استان قرار دارد.

مختار صیدی رییس هیات کبدی کرمانشاه گفت: با مجموعه برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اقدامات در دست اجرا آینده روشنی پیش روی کبدی استان قرار دارد.

رییس هیات کبدی کرمانشاه گفت: با مجموعه برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اقدامات در دست اجرا آینده روشنی پیش روی کبدی استان قرار دارد.

به گزارش یاریزان؛ مختار صیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهارداشت: مهمترین برنامه ای که هیات کبدی در سال جدید دنبال می کند احداث خانه کبدی است که هم اکنون با حدود ۷۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: طبق وعده اداره کل ورزش و جوانان استان خانه کبدی کرمانشاه تا اواخر تیرماه آماده بهره برداری خواهد شد که می تواند خیال هیات را از داشتن یک مجموعه مناسب برای ورزشکارانش راحت کند.

صیدی ادامه داد: هم اکنون ورزشکاران کبدی کرمانشاه در مجموعه ورزشی امام سجاد (ع) واقع در شهرک کیهانشهر به تمرین می پردازند که آن هم شرایط استانداری ندارد و برای اکثر آنها بعد مسافتی طولانی ندارد.

به گفته رییس هیات کبدی استان کرمانشاه هم اکنون حدود ۳۲۰ ورزشکار بیمه شده که ۶۰ درصد آنها را آقایان و ۴۰ درصد نیز بانوان تشکیل می دهند زیر نظر هیات کبدی فعالیت می کنند.

وی در ادامه فعال سازی هیات های کبدی شهرستان های سرپل ذهاب، اسلام آبادغرب، روانسر و سنقروکلیایی را از دیگر برنامه های در دست اجرا عنوان کرد.

صیدی همچنین شرکت تیم های آقایان و بانوان استان در مسابقات کبدی قهرمانی کشور، برگزاری دوره های آموزش مربی و داور و راه اندازی لیگ استانی را از دیگر فعالیت های در دست اقدام هیات در سال ۱۳۹۹ برشمرد.

رییس هیات کبدی استان کرمانشاه در ادامه نگاهی به مهمترین فعالیت های هیات در سال گذشته داشت و گفت: مهمترین آن قهرمانی در لیگ دسته یک و صعود به لیگ برتر بود هرچند نتوانستیم خود را در این رقابت ها حفظ کنیم.

وی ادامه داد: تیم کبدی کرمانشاه در هفته های نخست لیگ برتر جزو سه تیم اول بود اما با عملی نشدن وعده های داده شده مسوولان و مشکلات مالی که گریبان تیم را گرفت هشت بازیکن خود را در طول فصل از دست دادیم تا عملا شیرزاه تیم از هم پاشیده و با قرار گرفتن در رده هفتم از جمع هشت تیم به لیگ یک سقوط کنیم.

صیدی تصریح کرد: هرچند این امید می رود با ۱۰ تیمی شدن لیگ برتر در فصل جدید بازهم بتوانیم در این رقابت ها حضور پیدا کنیم.

رییس هیات کبدی استان کرمانشاه برگزاری چند دوره آموزش مربی گری و داوری را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و گفت: در این دوره ها حدود ۸۰ نفر شامل ۴۰ داور و ۴۰ مربی شرکت و دوره های لازم را پشت سر گذاشتند.

وی فعال کردن هیات شهرستان های صحنه و جوانرود را از دیگر برنامه های سال گذشته عنوان و تصریح کرد: تیم دختران کرمانشاه نیز در المپیاد استعدادهای برتر کشور مقام پنجم را کسب کرد.

صیدی در پایان، قهرمانی میلاد احمدی با تیم جوانان ایران در مسابقات جهانی کیش و حضور ۲ کبدی کار دیگر استان در ترکیب تیم سرکل کبدی کشور در رقابت های جهانی پاکستان و کسب عنوان سوم که خود وی نیز به عنوان مربی در این تیم حضور داشت را از دیگر موفقیت های کبدی کرمانشاه در سال ۱۳۹۸ عنوان کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه